Bystrik

Spevák a skladateľ Bystrík si pre fanúšikov pripravil dve prekvapenia! Presne dnes zverejňuje emotívne lyric video k skladbe Divoká rieka, ktoré mu k narodeninám vytvoril kamarát a gitarista Adam Cisár. A pre všetkých smädných milovníkov piva predstavuje kvasinkové žihľavové pivo s vlastnou etiketou! Ochutnajte novinky od Bystríka, ktorý pripravuje nový singel aj vianočné koncerty!

Bystrík má nové lyric video k piesni Divoká rieka, ktorá pochádza z autorského albumu Hej dievča. Hudbu aj text ku skladbe má na konte sám Bystrík, pre ktorého je pieseň srdcovou záležitosťou. 

„Lyric video vytvoril kamarát, gitarista Adam Cisár. Na moje narodeniny mi daroval USB kľúč a keď som ho otvoril, našiel som si v ňom lyric video na pesničku Divoká rieka. Veľmi ma to potešilo, až dojalo. pretože Adam vedel, že skladba je moja srdcovka… Túto pesničku som mal zloženú za päť minút. Veľkou inšpiráciou boli labute, ktoré sa objavujú v texte. Boli prípady, že ak jedna z labutí zomrie, druhá z páru zomrie žiaľom. Tento symbol lásky a vernosti bol pre mňa veľmi silný a tak som ho zhmotnil do piesne,“ opisuje autorský proces Bystrík.

Okrem hudobnej novinky si Bystrík pre fanúšikov pripravil naozajstnú lahôdku. Vlastné pivo!

„Mám rád pivo a rád objavujem menších remeselných výrobcov. Ich počet sa rozrastá a robia výborné pivá. Jedného takého poznáme aj na Liptove. Je to pivovar Buc Kvačany, kde robia domáce kvasinkové pivo. Je nepasterizované, nefiltrované a horké, ako má pivo byť. Poznáme majiteľa pivovaru a on nám navrhol, či by sme nechceli byť tvárou jedného z jeho pív. Je to žihľavové pivo, ktoré je vraj najpredávanejšie,“ pýši sa Bystrík.

„Bystríkove“ pivo sa vyrába priamo v reštauračnom pivovare Buc Kvačany. V ponuke majú štyri druhy remeselného piva, všetky bez konzervačných prísad.

„Pivo vyrábajú vždy z čerstvých surovín a bez konzervantov. Keď som ho ochutnal, nemal som problém spojiť s ním svoje meno či podobu. Karikatúru podľa mojej fotografie vytvoril karikaturista Viktor Csiba, ktorý nakreslil karikatúry aj na predošlé etikety,“ prezradil sympatický spevák.


Bystrík do konca roka absolvuje ešte množstvo vystúpení a má kopec ambicióznych plánov.

„Nacvičujeme nový koncertný program. Pre našich fanúšikov chceme stále pripravovať niečo nové. Chceme sa zlepšovať ako pódioví umelci aj ako muzikanti. Pripravujem svoj nový autorský album. Práve dokončujeme singel, ktorý by ho mal uviesť. Je to beh na dlhú trať. Materiálu mám dosť, teraz je rad na producentoch, spolu to dáme dokopy. Ako človek starne, je viac náročný na každý detail svojej práce. Od tvorby pesničiek, textov, nahrávania, aranžovania až po pódiové prevedenie. Ale tak to má byť. Fanúšik si zaslúži umelca, ktorý na sebe stále pracuje,“ uzatvára Bystrík.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: Bystrík

Rodák z Trnavy pripravuje spolu s Robom Opatovským spoločný vianočný duet a plánuje aj zopár vianočných koncertov. Okrem toho pripravuje aj nový autorský singel, takže jeho tohtoročné Vianoce budú naozaj bohaté. Bystrík zvíťazil v roku 2005 v prestížnej autorskej súťaži Coca-Cola Popstar a dostal tak príležitosť vydať debutový album. Dnes ich má na konte šesť a oslávil 20 rokov na hudobnej scéne.