Do slovenských kín práve dorazila nová česká vianočná komédia s prvotriednym hereckým obsadením. Snímka Želanie pre Ježiška, ktorá stavbou i atmosférou pripomína obľúbenú Lásku nebeskú, si vďaka svojím úprimným príbehom získa srdcia fanúšikov a fanúšičiek romantiky i sviatočnej atmosféry, ktorou prekypuje.

Rozhádaná rodina sa v Želaní pre Ježiška znova a znova snaží zmieriť. Nezodpovedný frajer, ktorého životnou náplňou je obšťastňovanie žien, zisťuje, že existuje aj otcovská a partnerská zodpovednosť. Spokojnému manželskému páru, ktorému zdanlivo nič nechýba, postaví osud do cesty dievčatko, čo ušlo z detského domova. Úspešný a sebavedomý manažér svoju spriaznenú dušu už našiel, ale predstaviť ju rodičom je preňho nočná mora. A dve osamelé osoby, ktoré už rezignovali na šťastie a hľadanie toho pravého, možno dostanú ešte jednu šancu.

Režisérka Marta Ferencová, ktorú si publikum obľúbilo vďaka filmom Všetko alebo nič či Príliš osobná známosť, prináša tentoraz do kín vianočnú snímku, plnú emócií. Spoločne s producentom Adamom Dvořákom sa jej podarilo dostať pred kamery ansámbel hereckých osobností. Po rokoch sa na filmovom pľaci stretla Eva HolubováJaroslavom Dušekom, dvojica známa z obľúbených Pelíškov. K nim sa pridala Táňa Pauhofová, Richard Krajčo, Jiří Langmajer, Elizaveta Maximova, Anna Polívková, Hana Vagnerová alebo čoraz populárnejšia detská herecká hviezda Valentýna Bečková.

„Pre mňa je tento film viac než vianočná romantická komédia. Je to pre mňa vianočná rozprávka,“ hovorí Táňa Pauhofová, ktorá sa netají tým, že Vianoce miluje. „Rozhodla som sa už pred rokmi, že pre mňa budú najkrajším obdobím, kedy mám konečne možnosť sa zastaviť a byť s ľuďmi, ktorých milujem. Všetko si zariadim tak, aby som nemala stres. V rámci rodiny nie sme darčekové typy. Pre nás je top, že sme spolu a dobre sa navarí a napečie.“


Želanie pre Ježiška ponúka ľudské príbehy o tom, čo nás trápi, čo hľadáme a nenachádzame, rozprávané s nadhľadom a okorenené situačnou komikou. Do slovenských kín ho prináša distribučná spoločnosť Continental film.

Zdroj: Peter Gašparík, Continental film