Barča Chlebová

Najpopulárnejšia česká skupina MIRAI odpálila prvý koncert sLOVEnského turné v Bratislave. Fanúšikovia v plnom MMC klube spievali, tancovali a skákali! Obľúbená štvorica z Frýdku Místku zahrala všetky hity a pridala aj svetové premiéry noviniek z očakávaného albumu. Slovákov potešila svojou verziou skladby Zanedbaný sex od skupiny Elán. MIRAI sa už tešia na ďalšie zastávky sLOVEnského turné, nenechajte si ujsť nášup energie v Trenčíne, Žiline, v Košiciach a Nitre!

Obľúbená česká hudobná formácia má za sebou vypredané halové ARENA TOUR, ktoré zakončila už treťou vypredanou O2 arénou. Teraz sa MIRAI presunuli na Slovensko a publiku sa predstavili vo fantastickej forme. Fanúšikovia si v Bratislave zaskákali na hity Když nemůžeš přidej, Vedle tebe usínam, Chci tančit či Tenkrát.

Majestic v Bratislave je skvelý klub. Hralo sa nám tam skvelo. Dobrý zvuk, intenzívna klubová atmosféra. Máme radosť. O moc lepšie si štart turné ani nedokážem predstaviť,“ tešil sa frontmanMirai Navrátil.


Mirai Navrátil, Šimon Bílý, Michal Stulík a Tomáš Javůrek si Slovensko a slovenských fanúšikov pochvaľujú. Páči sa im slovenčina aj slovenské dievčatá.

„Vždy máme na Slovensku „obavu“, či budú na koncerte skôr Česi výletníci alebo Slováci. V Bratislave bola tak pätina Čechov, takže sme boli radi, že sme naozaj na slovenskom turné. Teší nás, že aj keď nie sme na Slovensku zatiaľ všeobecne známi, väčšina klubov je už takmer vypredaných a ľudia spievajú naše piesne. Moc si to vážime a baví nás to dobývanie novej krajiny,“ s úsmevom prezradil Mirai.

Okrem hitov malo slovenské publikum jedinečnú príležitosť vypočuť si naživo aj skladby z nového albumu, ktorý vychádza 12. apríla. A MMC klub zažil dokonca aj svetovú premiéru! 


„Vyšlo to tak, že slovenskí fanúšikovia mali a budú mať možnosť v rámci tour počuť naše nové piesne skôr ako u nás. V Bratislave sme zahrali piesne Nespíš, Čas rány zahojí s Majkom Spiritom, All night long. Bolo toho dosť,“ skonštatoval líder kapely.

MIRAI si pre slovenských fanúšikov pripravili aj prekvapenie v podobe svojej verzie hitu skupiny Elán Zanedbaný sex. Ako predkapela v Bratislave zahrali King Shaolin a dokonca zavítala aj Celeste Buckingham.

„V každom meste sme si za predskokana vybrali inú slovenskú partiu, pretože sme sa nevedeli rozhodnúť. Napísalo nám totiž množstvo kapiel a to nás veľmi potešilo. Určite príďte do Košíc, Nitry, Trenčína alebo do Žiliny. Nabijeme vás energiou a skvelých zážitkom. Bude to top!“ pozýva Mirai Navrátil.

Nenechajte si ujsť energickú show, hity ale aj novinky z nového albumu skupiny MIRAI na koncertoch od Bratislavy až po Košice. Vstupenky si môžete kúpiť na miraimusic.sk.

MIRAI sLOVEnsko TOUR 2024
5.4. 2024 Trenčín – Piano Club
6.4. 2024 Žilina – Dom Odborov
11.4. 2024 Košice – Kulturpark
12.4. 2024 Nitra – PKO Nitra

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: Barča Chlebová