Tzv. „teaser trailerom“ sa verejnosti predstavuje filmová sci-fi novinka od našich západných susedov, ktorá však vznikla aj za slovenskej účasti. Popri českej produkčnej spoločnosti FILM KOLEKTIV sa na snímke podieľala aj slovenská D.N.A. Production, ktorá má na svojom konte úspešné filmy ako Trhlina, Správa či Jozef Mak. V kinách si Bod obnovy vychutnáme už od 21. septembra.

Príbeh prenesie divákov a diváčky do roku 2041, kedy majú všetci ľudia ústavné právo prežiť „jeden celý život“. Ak sa vám stane nehoda, ste oživení a môžete pokračovať ďalej vo svojom dovtedajšom žití. Stačí si každé dva dni pravidelne vytvárať digitálnu zálohu svojej osobnosti, takzvaný „bod obnovy“. Ale zaslúži si vôbec ľudstvo právo na druhú šancu?

Podobnými otázkami bude sužovaná hlavná hrdinka filmu – detektívka, ktorá dostane za úlohu vyriešiť vraždu jedného z autorov technologického riešenia, ktoré obnovuje životy. Prvá ukážka zatiaľ neprezrádza mnoho detailov z deja, ale je zrejmé, že pátranie bude prebiehať vo vizuálne atraktívnom svete blízkej budúcnosti, plnej futuristických budov a technológií. V hlavných úlohách sa publiku predstavia Andrea Mohylová, Matěj Hádek, Václav Neužil ml. či Jan Vlasák. Zo slovenských hercov sa môžeme tešiť na Milana Ondríka alebo Richarda Stankeho. Bod obnovy je celovečerným debutom talentovaného režiséra Roberta Hloza, ktorý má na svojom konte oceňované krátke filmy a už počas vysokoškolského štúdia koketoval s kriminálnymi i sci-fi žánrami. Do slovenských kín snímku prinesie distribučná spoločnosť Continental film.


Zdroj: Peter Gašparík, Continental film