Nitriansky rockeri Zoči Voči si pre svojich fanúšikov pripravili k svojej oslave 13. rokov na scéne poriadnu nakladačku 12-tich koncertov na Slovensku a v Čechách. My sme sa pozreli na ten ich 11. a zároveň posledný v rámci turné na Slovensku.  Zoči Voči si ako podporu zavolali Českú pop-punkovú kapelu Rybičky 48.

Už pred otvorením klubu (MMC) nás milo prekvapili čakajúci fanúšikovia, ktorý si poctivo chceli uchmatnúť miesta v prvých radoch. Samozrejme sa tak aj stalo :). Čakanie na začiatok koncertu si ľudia krátili na bare prípadne pri merchandise stánkoch oboch kapiel, ktoré ponúkali rôzne spomienkové predmety.

Ako prvá sa predstavila kapela Rybičky 48, ktorá prítomných dostala ihneď do varu. Zazneli ich najväčšie hity ako Emily, Tohle je rock’n’roll, vy bu*ny!, Slibuju, že nebudu pít, Ooou, Čas líbá nás a mnohé iné.
Po zhruba hodinovom koncerte boli fanúšikovia v tej správnej nálade na privítanie kapely Zoči Voči. Menšia prestavba pódia a šli na to!

Ako prvá zaznela skladba 13.komnata z čerstvého albumu “13”, ktorý bol oficiálne pokrstený na koncerte v Nitre. Nasledovali skladby Stratený, 3:00, Láska nenávisť, 2012, Chcem byť iná, Klamem, Nad Prahou a podobne. Na fanúšikoch bolo vidno veľké nadšenie a koncert si poriadne užívali. Zlatým klincom večera bolo prekvapenie v podobe ďalšieho krstu najnovšieho albumu “13“. Kapela si zvolila vcelku nezvyčajný spôsob výberu krstných. Použili naň plechovky energetického nápoja Monster Energy, ktoré vhodili medzi publikum a štyria šťastlivci si okrem dobrého pocitu z pokrsteného albumu odniesli aj jeho hmotnú podobu. Po koncerte samozrejme nasledovalo tradičné fotenie s fanúšikmi.

Kapela Zoči Voči má pred sebou pre tento rok ešte 2 koncerty a to posledný vypredaný koncert v rámci tour v Prahe a na Slovensku ich bude možné vidieť 22.12. v RC Mlyn Vrútky.

Viac informácií o kapele Zoči Voči získate na ich webstránke alebo na oficiálnej facebook stránke kapely. Viac informácii o kapele Rybičky 48 na ich webstránke alebo na oficiálnej facebook stránke kapely.