Hudobný skladateľ, textár a rockový spevák Daniel Landa vydáva po dlhej prestávke nový album. Minový pole v tom najlepšom nadväzuje na Landove najvydarenejšie albumy.

Autorom hudby, textov a aranžmánov všetkých piesní na platni je tradične sám Daniel Landa. Skladby tvoria spolu nerozlučný celok, zaradil tam aj single vydané v poslednej dobe: Anička Malinová, Blanický manifest, Ukolébavka a Hoří horizont. Poslednú menovanú skladbu však Landa so svojim tímom nahral v úplne novej podobe. 

„Po poslechu Minovýho pole v Danově domácím studiu jsem pochopil, proč cesta k němu musela trvat dlouhých osm let od předešlého alba Žito, a dokonce čtrnáct let od posledního typicky landovského Nigreda. Minový pole není jen hudebně i textově strhující dílo. Je to zpráva o stavu společnosti a světa od člověka, který ve svém životě a tvorbě sice vyvolal nejeden konflikt a rozbouřil mnoho emocí, ale jako jeden z mála nikdy neuhnul ze svojí cesty, a proto mu lze uvěřit slova: ‚Ten, kdo se nevzdá/Napije se z grálu/Vyryje svý jméno/Do koruny králů‘,“ komentuje nový album riaditeľ vydavateľstva Warner Music Czech Republic Vladimír Kočandrle.

Album nesie všetky znaky Landovej tvorby: silné protestsongy, rockové balady a jeho nezameniteľný valčík. Vymyká sa akémukoľvek paušalizujúcemu hodnoteniu. Sám Landa hovorí: „Moje jediné přání je, aby si Minový pole lidi poslechli vcelku. Od začátku až do konce…“

Daniel Landa naživo predstaví svoje nové piesne spolu s ďalšími jeho hitmi, ktoré naspieval za uplynulých viac ako 30 rokov, na koncerte v O2 aréne 4. novembra 2023.


Daniel Landa je hudobný skladateľ, textár, rockový spevák a mentálny kouč. Svoju hudobnú dráhu začal v skupine Orlík (1988 – 1991), ktorá sa po vydaní druhého albumu rozišla a Landa odvtedy vystupuje ako sólový umelec. Na svojom konte má nespočetné množstvo ocenení v anketách popularity, Zlatých, Platinových a Multiplatinových platní. Ako muzikálový autor debutoval s Krysařom, ktorého dvetisíce predstavenie sa odohralo v roku 2023. K jeho ďalším veľmi úspešným muzikálom patrí Touha a Tajemství. Ako herec sa objavil napr. vo filmoch Černí baroni a Proč?. Jeho poslednými hereckými úlohami boli Alex v čiernej komédii Tacho a Emanuel Moravec v časti Den po Mnichovu úspešného televízneho cyklu České století.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music