Neprešli ešte ani dva mesiace a DEKLAN nás znova prekvapuje skvelou novinkou s názvom Deň D. Ako si deň D predstavuje on vyplýva samozrejme z textu tejto chytľavej a melodickej skladby, ktorú natočil aj s klipom priamo u seba doma. Síce nám prezradil, že pôvodná koncepcia klipu mala byť úplne iná, rozhodol sa to pre situáciu v krajine poňať podomácky. A čo nám o celej tvorbe klipu a zmysle diania v klipe a situáciách v ňom porozprával sa dozviete v riadkoch nižšie.

Ako vznikol koncept skladby Deň D?

Koncept Deň D vznikol jednoducho. Bolo obdobie kedy som pracoval celé dni. Či to bolo štúdio, pub, firma, tanečné kurzy a všetko dokola, od rána do večera a od večera do noci a predstava akoby vyzeral fakt ten jeden deň voľna, nerušený deň voľna, takzvaný Deň D, tak ma to fakt zaujímalo a tak vznikol nejaký ten koncept alebo takýto projekt, že takýto Deň D keby bol, vznikla nejaká pesnička alebo skladba v rámci mňa. A tak nejako vznikol song o mojich predstavách dokonalého ničím nerušeného voľna, čo sa často nestávalo. Dni plné hudby, zábavy, párty, domácich prác a úžasných víl iba pre seba, so svojimi najbližšími, s rodinou, alebo respektíve vo videoklipe bolo vidno s mojou ženskou a so sestrou a v podstate išlo o to, že malo to byť niečo čo v ľuďoch zanechá dojem, že v jednoduchosti je krása, v tom, že som doma a tom čo môžem robiť keď som doma.

Kto s tebou účinkuje v klipe a prečo?

V klipe v podstate vystupovali doslovne ako som spomínal, moja žena, moja sestra a ukázali sme sa v tom svetle, čo všetko sa deje u nás doma a čo sa deje u niekoho iného doma, v každej jednej domácnosti počas takéhoto obdobia aké práve v rámci lockdownu, alebo v rámci tohto šialenstva, v rámci covidu-19 prežívame – pozeranie TV, zábava, prípadne robí sa nejaká malá párty, žehlí sa, vysáva, cvičí, funguje, pracuje, home office, ktorý teraz pozná asi každý a tak sme sa nejak zobrali týmto štýlom  v rámci točenia klipu, aj v rámci toho, že to nemusia byť skladby že ou lockdown – jednoducho celé zle, ukázať aj to, že aj normálny človek, normálny obyčajný občan, že aj keď je ten lockdown tak si vie užiť ten svoj byt s hocijakými aktivitami či už ho niečo baví alebo nebaví alebo či ma rád žehlenie alebo upratovací servis alebo to bude párty, šou alebo si bude tancovať sám alebo robiť karaoke, štrikovať či čokoľvek iné pretože ten klip má byť nielen o dni, o jednom dni D, ale o tom, že teraz prežívame viac takýchto dní voľna a ja som práve chcel poukázať na to, že po dlhej dobe každý z nás, čo vídam aj na sociálnych sieťach sa dal dokopy s vankúšom, posteľou a perinou tak nemusí vlastne len tam fungovať a žiť a počítať hodiny a dni, ale že vlastne aj ten všedný deň v rámci domova je vždycky super, keď máš rodinu, blízkych a v podstate to, čo ja som vlastne ani nemal, lebo som bol stále sám a týmto klipom a tým ako teraz žijem je len super že vidím ženu alebo sestru nielen 3h denne ale aj 12 či 24 a to na človeka pôsobí inak, čo je fajn, pretože si myslím, že ten základ rodiny je tá najväčšia párty života, ktorá môže byť.

Znie to ako párty hit, prečo si sa rozhodol klip natočiť v pohodlí domova?

Klip sa posúval z mesiaca na mesiac a do toho vpadol ten nepríjemný vírus a nemohli sme natočiť veľkolepý klip ako sme chceli. To znamená veľký byt alebo dom s veľa ľuďmi v takom tom americkom štýle kedy sa v podstate by sa tam točili tanečky, ženy, párty. Ja som dokonca chcel dať do klipu aj tie americké plastové červené poháriky, žeby to bolo fajn s tým, že sme mali nejaký zámer v konečnom dôsledku to vyšlo ako to vyšlo a prišiel nám nový koncept žeby sme z letnej pecky spravili niečo, čo by ľudí prekvapilo v rámci, že vizuál nebude až taký peckový ale presný obraz tejto doby, ako to zažívame teraz – kde budeme točiť v lockdowne, kde bude minimum ľudí, a tak mi napadlo sa zamerať na jednu oblasť, čo je obývačka, kde vlastne sa ľudia a rodina pravidelne striedajú a vždy sa tam niečo deje, pitie kávy, jedenie alebo že vytiahnem surf a začnem žehliť, pozerať TV, zabávať sa a tancovať Takže v podstate zobrali sme to že ten Deň D, deň voľna na jednej strane ľuďom pomôže pochopiť to, aby sme si to užívali a nie sa naháňali stále za peniazmi, za časom, prácou ale to uvedomenie si toho, že najväčšie zlato máme doma a z toho plynul aj zámer urobiť projekt v rámci lockdownu, čo sa nám veľmi zapáčilo a natočili sme to. Mne sa to strašne páči lebo to nie je také tuctové, americké a je to klip kde zábery sú v nejakom období, kde fungujeme ako rodina a to ja si veľmi cením a to ma veľmi baví. Myslím si, že tento videoklip a koncept k tejto pesničke je úplne na mieru na 100% – lebo Bengaaaaaa.

Na čo sa môžeme najbližšie tešiť?

V tomto období je to ťažko povedať. Avšak plánujem jednu silnú skladbu aj so silným klipom, tiež aj online koncert alebo respektíve viac koncertov a viem a sám aj na sebe veľmi cítim že toto obdobie je ťažké, takže je to náročnejšie v rámci hudby, nahrávania, financií a podobne i keď texty sú lebo my s manažérom DeeJaySte píšeme denne, tiež sa pravidelne tvorí hudba a takisto sa na tom v štúdiu pracuje. Texty sú, hudba je ale samozrejme je aj covid a sťažuje to nahrávania a podobne ale my sme pripravení a tvoríme každý jeden deň. Môžem povedať, že mám napísaných dopredu nejakých 5 pesničiek, to znamená, že už len čakám kedy sa mi otvoria nahrávacie štúdia a môžem vypáliť tam a môžem nahrávať a stále mám niečo a idem si ako hovorím stále na benga, takže je pripravených mnoho vecí dopredu a ja sa teším kedy budem môcť začať naplno tvoriť, žeby som mohol svojim fans a svojim ľuďom dávať ďalšie a ďalšie tracky a budem sa tešiť keď sa budú tešiť najmä oni.

Veríme, že skladbe a aj klipu s názvom Deň D sa bude veľmi dariť a prajeme DEKLANovi mnoho úspechov. Tešíme sa, čo vytvorí po Novom roku.

Zdroj: Bianka Knutová