Meowlau x Val je slovenský projekt za ktorým stojí Laura Jašková a Valentina Vlková. Tie sa stretli vďaka televíznej súťaži v roku 2019 a odvtedy spolu spolupracujú. Jedným z výsledkom ich spolupráce je 6 skladbové EP Nevermind, ktoré vychádza vo februári u domáceho nezávislého vydavateľstva GERGAZ. To zverejnilo na svojej Bandcamp stránke nahrávky Nevermind a DYWMT a zároveň spustilo predpredaj vinylu.

O pestrosti projektu nasvedčuje nielen žánrová odlišnosť zverejnených skladieb, ale aj spolupráca s hudobným producentom Jurešom Líškom zo slovenskej skupiny Fallgrapp.

Samotné členky nemusia byť pre vás neznámymi tvárami. Basgitaristku a gitaristku Lauru Jaškovú (Meowlau) ste mohli prinajmenšom zachytiť na Instagrame, kde si dokázala svojimi hudobnými videami vybudovať nemalé publikum alebo aj koncertoch kapely Billy Barman. O jej talente zároveň svedčí aj hosťovanie na albume Richarda Müllera s názvom Hodina medzi psom a vlkom ale aj v iných kapelách alebo nahrávkách.

Valentina Vlková, ktorá všetky skladby na EP naspievala, sa prebojovala medzi osem najlepších spevákov súťaže The Voice Česko Slovensko 2019. Zároveň má na svojom konte účasť vo viacerých lokálných, ale aj medzinárodných súťažiach a niekoľko singlov. 


Obe členky v minulosti spolu pracovali na skladbách Shadow, So Much Time alebo Follow. S akustickou verziou tejto nahrávky sa predstavili aj v relácii 3 Pódiá na Slovenskej televízii.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia (FPU)

Zdroj: TS, vydavateľstvo GERGAZ
Vizuál: Romana Candráková