Po úspešnom debutovom singli „Alive“ prichádza mladá speváčka s energickou novinkou „Just another dream“. Aj v tomto prípade je autorkou hudby aj textu.

Skladba sa nahrávala v štúdiu LVGNC, producentmi boli Marek Rakovický a Oliver Fillner. „Na túto spoluprácu som sa veľmi tešila, lebo tvorba a práca Mareka je originálna a zaujímavá. S mojim otcom, gitaristom Richardom Gužákom sme poslali demo, na základe ktorého chlapci vytvorili energický, moderný hudobný  podklad. V štúdiu som potom naspievala všetky spevové linky a vokály“.. spomína na proces nahrávania talentovaná teenagerka.  O mastering sa postaral Peter Halgaš.

Videoklip sa natáčal v ateliéri kameramana Stanislava Gužáka a v interiéroch zámku Šimák v Pezinku. Scénar a réžia boli v rukách Anikinej sestry  Niny.

Úlohu „doručovateľa balíkov“ si zahral mladý herec Juraj Kočí. Väčšina scén sa nakrúcala v „zlatej sále“ zámku, ktorej priestory v 80 – tych rokoch využívalo štúdio OPUS a bolo tam nahratých veľa kultových albumov československej scény. V súčasnosti zrekonštruovaná sála opäť plní svoj reprezentatívny účel a jej krásu cítiť v celom klipe.

Scénaristka vymyslela scénu búrania obrovskej steny z veľkých krabíc. Mala som som ju v rýchlom behu preraziť vlastným telom a ešte aj s výskokom! Kvôli záberom z rôznych uhlov som tento moment musela absolvovať veľa krát a nezaobišlo sa to aj bez nebezpečných pádov“… teraz už s úsmevom dodáva Anika, ktorá v klipe predviedla aj vlastné, originálne tanečné choreografie. „Veľkorysé priestory zámku umožnili aj nakrúcanie s dronom, celkovo sme natočili asi 4 hodiny materiálu, z množstva efektných záberov bolo pri strihaní ťažké rozhodnúť, ktoré z nich vybrať do 3 minútového songu„ dodáva Anika.


Skladba „Just another dream“ bude aj jednou so skladieb celého albumu, ktorý speváčka chystá.

Zdroj: Richard Gužák, Agentúra RUNNER