CAUSABAU

Meno Dokkeytino reprezentuje novú vlnu mladej generácie na hip-hoppovej scéne, ktorú podporil nový slovenský label ZRAZOO RECORDS. Jeho osobitý rapový prejav podporujú tie najväčšie mená a skladbou „KATAKOMBY“ spustil svoj piaty hudobný projekt!

Vlastným menom Ivan Oravec alebo umelecky – DOKKEYTINO, tak ho poznala najmä mladšia generácia, no za posledný rok sa dostáva viac do popredia nielen ako jeden kvalitný hudobný producent, ale aj ako interpret. Jeho tvorbu a výnimočný prejav podporil aj nový slovenský hudobný label ZRAZOO RECORDS na čele s dlhoročným, skúseným manažérom známych tvárí a hudobných projektov – Dalibor Frankovič.

 „Keď sa nato pozriem spätne, som už na scéne skoro 20 rokov a som jeden z mála, ktorý pracoval pre hudobnú stanicu MTV v Prahe, no a popri tom som sa venoval organizovaniu koncertov, nielen pre naše A-čkové mená, ale aj tie zahraničné. Pracoval som s menami ako Busta Rhymes, Ice Cube, Method Man…a mnoho ďalších zvučných interpretov. Síce som si dal na chvíľu pauzu od hudby, no po dlhšom zvážení a vzniknutej situácií, ktorá veľmi kultúre nepomáha na Slovensku, som si povedal, že chcem dať priestor umelcom, ktorí chcú tvoriť a nemajú nato buď podmienky alebo  priestor. Preto som vybudoval skúsený a kvalitný tím ľudí, ktorí majú už za sebou prácu v kultúre. Som nesmierne rád, že ako prvého v labely môžeme predstaviť reprezentanta new wave  – Dokkeytina“, hovorí Director ZRAZOO RECORDS  – Dalibor Frankovič.


DOKKEYTINO je tak prvým zverejneným interpretom v novom labely Zrazoo Records, kde okrem samotnej skladby spustil aj predpredaj nového EP – Neslovo, na ktorom je 7 trackov, kde hosťujú okrem Separa aj mená ako Luca Brassi10x, Nik Tendo či poľský raper Žabson. Nová skladba „KATAKOMBY“ vznikla produkčne celá pod DOKKEYTINOM, réžiu vizuálu si vzal na starosti skúsený a jeden z najlepších režisérov Michal „ROMEO“ Dvořák, na kamere Minco Szalay, postprodukcia Zdeněk Dostál.

„Je to úvodný klip ku jeho EP a som rád, že si vybrali práve mňa a môj tím na jeho prvý taký vážnejší videoklip. Moja práca nie sú len dokumentárne filmy či citlivé emocionálne klipy, neprispôsobujem sa aktuálnemu režisérskemu štýlu, ale hlavne navnímam interpreta a jeho skladbu, a podľa toho zostavím jednotlivé obrazy. Toto je taký výrazný, výtvarný vizuál a chceli sme jeho hlavne viac ukázať v detailoch“, opisuje režisér. Samotný DOKKEYTINO sa netají tým, že jeho prejav či už v linkách, beatoch a celkovo hudobnej produkcii je úplné iný ako sme na Slovensku zvyknutí. Novým EP chce tak ukázať trocha iný pohľad na hudbu celkovo a vymaniť ľudí zo stereotypu, že hip – hop je nielen jeden štýl, ale že sa v tomto žánri dá hrať s lyrikou aj úplne iným spôsobom.

„Viem a uvedomujem si, že sa líšim od klasických raperov a stretávam sa s nepochopením. Podstatné je, že každá tvorba si nájde svojho fanúšika. Môj hlas je môj hudobný nástroj a snažím sa s ním aj tak pracovať“, uzatvára DOKKEYTINO.

Viac sa o Dokkeytinovi dozviete na jeho webovej stránke, facebooku alebo instagrame. O Separovi zase na jeho facebooku a instagrame. Dokkeytina môžete v aktuálnom období podporiť napríklad kúpou merchandise na webe Rukahore.sk. Separov merch nájdete na tomto linku. Aby sme boli fér, tieto linky sú PROVÍZNE a pokiaľ cez nich nakúpite, podporíte nie len Dokkeytina a Separa ale drobnou čiastkou aj náš portál za čo Vám už teraz ďakujeme.

Zdroj: Jana Trellová, Ruka Hore & ZRAZOO RECORDS
Foto: CAUSABAU