Držiteľka troch cien GRAMMY a siedmich BRIT Award, DUA LIPA, dnes vydala svoj dlho očakávaný tretí album s názvom Radical Optimism. Album obsahuje jedenásť piesní vrátane troch singlov – Illusion, Training season a Houdini.

Tento album som napísala počas doby, keď som bola sama. Vždy som prichádzala do štúdia s nejakým vtipným príbehom, ktorý mi dal inšpiráciu k novej piesni. Je tam voľnosť a úprimnosť, ktorú som predtým nemala,“ vyjadrila sa speváčka k albumu.

Na albume spolupracovala s producentmi Caroline Ailin, Danny L. Harle, Tobiasom Jessom Jr. a Kevinom Parkerom z Tame Impala. „Všetky naše skúsenosti a prístup k práci sa skvele prelínali, ako po ľudskej stránke, tak aj hudobne. Boli sme voči sebe otvorení a slobodne hovorili o svojich skúsenostiach,“ pochvaľuje si spoluprácu Dua Lipa. Album Radical Optimism opisuje ako „psychedelický pop“ a čerpá zo skúseností a objavovania samej seba. „Čistá radosť z jasnosti v situáciách, ktorým sa predtým zdalo nemožné čeliť. Tvrdé lúčenie a vratké začiatky, ktoré predtým ničili vašu dušu, sa stávajú míľnikmi, kedy volíte optimizmus a v onom chaose sa učíte preplávať s gráciou,“ nechala sa počuť Dua.


Predchádzajúci, platinou ovenčený album, Future Nostalgia, upevnil pozíciu Dua Lipy ako nespochybniteľnej popovej hviezdy, ktorej nahrávky sa pravidelne pohybujú v prvých priečkach hitparád. Nahrávka nominovaná na Grammy bola v roku 2021 najdlhšie sa držiacim titulom v TOP 10 prestížneho rebríčka Billboard 200.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music