Pohoda festival v spolupráci s Rádiom_FM, ktoré podporuje domácu hudobnú scénu, prinesú aj tento rok do štúdií Slovenského rozhlasu deň plný pohody, kvalitnej hudby a festivalovej atmosféry. Pohoda deň_FM sa bude konať 7. mája počas celého dňa.

Pár týždňov pred festivalom sa tak návštevníčky a návštevníci budú môcť naladiť na program, ktorý ich tento rok čaká v júli na Pohode a to v dvoch výnimočných koncertných štúdiách Slovenského rozhlasu. Iva Dimcheva Pohoda predstaví ako objav z festivalu Eurosonic, Maz Univerze ukáže, ako znie emo-rap so silným odkazom, Fvck_Kvlt odohrá špeciálny akustický koncert iba na klavíri, nebude chýbať ani slovenská kráľovná dnb B-complex, aktuálny držiteľ Radio_Head Awards za debut roka Vojtik, kultová bratislavská kapela Pigúra a nádejné speváčky Erika Rein a Tamara Kramar. Okrem koncertov budú môcť návštevníci a návštevníčky vidieť naživo aj vysielanie Rádia_FM, dozvedia sa exkluzívne novinky o festivale a počas celého dňa budú o Pohode rozprávať aj zaujímaví hostia


„Aktuálne si viac ako inokedy vážim možnosť slobodne prepájať hodnoty, ktoré Rádio_FM s Pohoda festivalom dlhodobo spájajú. Aj počas tohto Pohoda dňa_FM tu chceme byť pre všetkých, ktorí majú radi hudbu a umenie a zároveň im záleží na tom, akým smerom sa vyvíja situácia v našej krajine,“ hovorí o Pohoda dni_FM riaditeľka Rádia_FM Janka Imrichová

Súčasťou akcie bude aj legendárny turnaj v stolnom futbale, v ktorom sa budú dať vyhrať lístky na Pohodu, oficiálna verejná tlačová konferencia, na ktorej festival exkluzívne predstaví nové mená tohtoročného lineupu a ďalšie novinky.

Od rána bude na mieste fungovať Pohoda shop, v ktorom ak si návštevníčky a návštevníci zakúpia lístok na tohtoročnú Pohodu, tak získajú pohodové tričko podľa výberu ako darček.

Vstup na podujatie je voľný.
Koncertné štúdiá majú limitovanú kapacitu, organizátori preto odporúčajú prísť čo najskôr.


PROGRAM
8:00 – 10:00 – Ráno na eFeMku s Dominikou a Martinom

   – Vojtik (SK)
   – Tamara Kramar (SK)
11:00 – Verejná tlačová konferencia festivalu Pohoda
14:00 – 18:00 – Popo_FM s Luciou a Vierkou
   – Pigúra (SK) 
   – B-complex (SK)
   – Erika Rein (SK)
19:00 – 23:00 Večerný program
   – Denis Bango hrá Fvck_Kvlta (SK)
   – Ivo Dimchev (BG)   – Maz Univerze (LU)

Zdroj: Jozef Hámorský, Pohoda festival