Najviac pozitívnych hodnotení, najväčší záujem zahraničných médií či bezproblémový priebeh sú len niektorými z dôvodov, prečo hodnotíme Pohodu 2017 ako fantastický festival, ktorý bol naplnený fantastickými ľuďmi. Obavy súvisiace s počasím sa nenaplnili, očakávania súvisiace s programom boli podľa reakcií médií a našich návštevníkov prekonané. Pohodu 2017 preto azda najlepšie vystihujú slová Jáchyma Topola: „Pripadali sme si ako v budúcnosti, ktorá šťastne dopadla“.

Štvrtok patril hudbe s nadhľadom najviac sa hovorilo o projekte Bolo nás jedenásť. Prvé živé prevedenie legendárneho albumu rozosmialo i dojalo návštevníkov i samotných účinkujúcich. Skvelú šou predviedlo so svojou The Expensive Jacket Tour nórske hudobno-komediálne duo Ylvis. Na Orange stagei potešili fanúšikov gitár domáci The Ills, shoegazeové legendy Slowdive a anglickí pankáči Slaves. Piatok patril výrazným ženám: zasnená Birdy, R&B diva Solange či rapekra M.I.A. zaplnili plochu pred hlavným pódiom. Nočný program patril Legende IDM Squarepusher, Austre a Sleaford Mods.  Jedným z najčarovnejších momentov bol koncert Už solnečko svita! Jureš Líška dal pre Vítanie slnka dokopy folklórnu superskupinu, ktorá spolu s veľkým počtom ľudí pod pódiom ukázala, že táto naša tradičná bodka za festivalovým dňom nie je vlastne vôbec o slnku, ale o ľuďoch.

So zaujímavými ľuďmi sa diskutovalo v naplnených debatných stanoch, ktorých sa zúčastnili špičkoví spisovatelia (Zygar, Keret), lekári, vedci, športovci, aktivisti, športovci, osobnosti hudobnej scény, frenetický potlesk si „vydebatoval“ prezident Andrej Kiska. Sobotňajší večer ovládli „gitarovky“ Rodrigo y Gabriela, Jake Bugg a najmä alt-J, ktorí predviedli podľa viacerých novinárov jeden z najlepších koncertov Pohody v jej histórii. Ako napísal Marek Hudec: „Alt-J sa síce dá napodobniť, ale takto dobrý koncert nie“. Podľa Oliver Reháka boli výborným príkladom toho, ako vyzerá súčasný áčkový festivalový set pre veľké pódium.  V superlatívoch sa novinári predbiehali aj pri hodnotení nasadenia speváka z Future Islands, Benjamina Clementinea čo Boys Noize Live.  Viacerí skalní návštevníci Pohody ocenili zopakovanie kompletného prvého ročníka na Budiš stagei.

V line-upe sa zmenilo jediné meno, počasie milo prekvapilo nás i meteorológov, zdravotníci mali najmenej práce za posledné roky a momentálne nás dobíjajú nádherné reakcie od umelcov, agentov, novinárov, partnerov a našich návštevníkov. Za všetkých spomeňme stručný a výstižný tweet lídra kapiel Beak či Portishead  Geofa Barrowa: „One of the best music festivals in the world #Pohoda Slovakia“. Očakávania Pohody 2017 mali aj silný osobný rozmer. Nášmu PR managerovi Tonovi sa dnes v trenčianskej nemocnici narodila dcérka Miriam. Najmenšia „pohoďáčka“ počkala za otcom týždeň oproti odhadovanému termínu, vďaka čomu sa mohol Tono naplno venovať novinárom v press centre počas celej Pohody. Pre toto všetko hodnotíme 21. Pohodu ako fantastický ročník, počas ktorého sme si „pripadali ako v budúcnosti, ktorá šťastne dopadla“.

Priebežne budeme zverejňovať fotoalbumy a videá z pop-up vystúpení našich umelcov v rámci Pohdoa acoustic session. V pondelok spustíme predpredaj lístkov na Pohodu 2018. V predaji ostáva 1000 lístkov za 79 €. Po ich vypredaní bude cena trojdňovej permanentky 89 €.

Ďakujeme a tešíme sa na vás na 22. ročníku festivalu Pohoda 5. – 7. júla 2018 🙂

 

Zdroj: www.pohodafestival.sk