Marika Gombitová sa na svojom jedinom tohtoročnom koncerte obklopí mladou generáciou spevákov. Okrem skôr ohlásenej dvojice českých hostí, Adama Mišíka a Martina Chodúra, vystúpia 2. decembra na pódiu pražskej Tipsport Arény aj Celeste Buckingham a Adam Ďurica.

„Je mi cťou byť súčasťou tohto krásneho projektu,“ vyznala se Celeste Buckingham,ktorá má podľa vlastných slov k hudbe Mariky Gombitovej srdečný vzťah. „Pre mňa je to jedna z najinšpiratívnejších umelkýň v Česko-Slovensku. Veľmi sa teším na stretnutie na jednom pódiu a dúfam, že sa moja interpretácia Marikinej pesničky bude páčiť tak divákom, ako i Marike,“ dodala talentovaná speváčka a skladateľka, ktorá striedavo pôsobí na Slovensku a v USA.

„Som rád, že môžem spievať legendárne pesničky Mariky. Pokladám si za česť zúčastniť sa na tomto výnimočnom koncerte, kde jedna generácia spevákov nadväzuje na druhú,“ doplnil Adam Ďurica, držiteľ ceny OTO pre najobľúbenejšieho speváka z rokov 2015, 2016 a 2017.

Marika Gombitová počas šou s názvom Vianočný koncert – Sen Mariky Gombitovej zaspieva svoje najznámejšie hity, ktoré sama napísala. Vo vianočne ladenom programe plnom vizuálnych efektov privíta viacero významných hostí českej a slovenskej hudobnej scény, ktorých svojou hudbou inšpirovala. Mená ďalších spevákov, ktorí budú spievať jej pesničky, plánuje zverejniť čoskoro.

Zdroj: SITA (Crystal Studio)
Foto: Juraj Šebok