Mighty Sounds je unikátny trojdňový hudobný festival, ktorý sa koná každoročne v júli v Tábore (CZ). Festival sa sústreďuje predovšetkým na punk a punkrock, rock’n’roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly, indie rock a hudobné štýly a scény, ktoré sa od nich odvíjajú alebo s nimi úzko súvisia. Špecialitou festivalu je fakt, že každoročne predstavuje hlavne zahraničné mená, ktoré tvoria vyše 80% line-upu a sú doplnené tým najlepším z SK scény – skrátka nič, čo by pripomínalo tzv. Českú festivalovú klasiku.

V predpredaji na 14. ročník festivalu sme oproti predchádzajúcim rokom urobili niekoľko zmien, ktoré vám môžu uľahčiť život! Hlavnou novinkou je, že aj pre štandardné stanové mestečko (Camp Village) a parking je možné v predpredaji zakúpiť voucher. Ak je práve toto vaša voľba pre stanovanie a parkovanie, potom môžete mať vstupenku na festival, do kempu a na parkovisko vyriešenú pred odchodom na letisko Čápův dvor.

Zjednodušili sme tiež prístup do spŕch v Camp Village DeLuxe a v Parking Campe. Do tohto ročníka boli v cene voucheru žetóny na sprchy. Ak si zakúpite voucher do týchto kempov na rok 2018, budete novo môcť využiť keramických WC a spŕch neobmedzene.

Jednoduchšie budú aj ceny štandardného parkoviska – pre všetky typy vozidiel platí jednotná cena 350 CZK. Nemusíte tak riešiť, čím na festival prídete – keď si v predpredaji kúpite parkovacie miesto, môžete sa potom rozhodnúť aj na poslednú chvíľu, čím vlastne prídete a koľko kamarátov poberiem. Po novom si v predpredaji môžete zaobstarať aj parking pre bicykel alebo motorku (za 200 CZK).

Ak sa rozhodnete využiť Parking camp, ktorý jediný ponúka možnosť stanovania priamo pri aute, dodávke alebo karavane, po novom ponúkame miesto podľa počtu ľudí (5 alebo 9). Prísť potom môžete akýmkoľvek vozidlom. Dôležité je len to, aby ste sa vošli na vopred vymedzeného priestoru (10 × 4 alebo 10 × 5 metrov). V parking campe ponúkame elektrickú prípojku za príplatok, ale pozor, počet miest s elektrickou prípojkou je limitovaný na 50.

V štandardnom stanovom mestečku (Village Camp) bude tento rok celkovo väčší komfort, väčšie sprchy s veľkokapacitným ohrievačom a rozšírenú ponuku občerstvenia a nápojov. Než sa otvorí areál o 12:00, nemalo by Vám v stanovom mestečku na štrnástom ročníku Mighty Sounds nič chýbať!

Všetky ďalšie informácie o vstupenkách a voucher do kempov a na parkovanie pre rok 2018 nájdete v sekcii Tickets. Predpredaj odštartoval v pondelok 2. októbra v 9:00.

 

Zdroj: www.mightysounds.cz
Foto: Vojta Florian