Multižánrový pesničkár Fink vystúpi v Bratislave už túto sobotu 14. októbra. Britský hudobník k nám zavíta pri príležitosti uvedenia svojho šiesteho albumu Resurgam, ktorý vydal na vlastnej značke R’COUP’D v polovici septembra. V priebehu nasledujúcich mesiacov má Fink v rámci európskeho turné na pláne navštíviť 19 krajín vrátane Slovenska. Prvé záznamy z koncertov naznačujú, že Bratislavčanov v sobotu čaká veľký hudobný zážitok v zaplnenom klube. Lístky na bratislavský koncert sa totiž míňajú rýchlym tempom.

Slovenskí fanúšikovia Finkovu hudbu môžu poznať z jeho dvoch návštev hlavného mesta – najprv na mestskom festivale BA City Beats v roku 2014 a následne aj počas európskeho turné, ktoré sprevádzalo vydanie jeho predchádzajúceho majestátneho albumu Hard Believer v roku 2015. Na novej štúdiovke Resurgam sa Fink opäť posúva vpred. Tradične pohlcujúce skladby tentokrát dopĺňa výraznejšia hutná basa, jemné ‘synťáky’ v podaní producenta Flood-a (U2, PJ Harvey, Foals, The Killers), či saxofón. Atmosféru z koncertov dokumentujú už aj prvé videá, napríklad z Amsterdamu.

Anglický hudobník, momentálne žijúci v Berlíne, si počas svojej bohatej kariéry získal medzinárodné uznanie ako DJ, producent, interpret, skladateľ filmovej hudby ale aj spoluautor skladieb pre mená ako John Legend či Amy Winehouse. V rámci vlastnej tvorby je známy žánrovou pestrosťou, kombinovaním prvkov elektroniky, bluesu, folku, minimalistických orchestrálnych aranžmánov, ale hlavne živými vystúpeniami, ktoré sú dotiahnuté do posledného detailu.

Blížiaci sa bratislavský koncert bude mať aj jednu špecialitu. Pre návštevníkov je pripravené exkluzívne premietanie 35 minútového filmu MIXTISQUE, ktorý je kolážou rôznych dokumentárnych záberov, rozhovorov a hudobných inšpirácií v réžii Finka a jeho kapely. Film sa bude premietať ešte pred začiatkom koncertu. Klub MMC sa otvára o 19:00 a určite sa oplatí prísť načas. Koncert sa začína o 20:15.

Vstupenky sú ešte stále k dispozícii v sieti Predpredaj za 18 eur, ale míňajú sa rýchlym tempom. Pokiaľ sa kapacita nenaplní, na mieste budú lístky dostupné za 23 eur.

Viac informácií sa dozviete na oficiálnom evente koncertu.

Zdroj: Alexander Čerevka, PR manažér koncertu