Éterická speváčka Florence so svojou indierockovou kapelou The Machine na tento rok ohlásili vydanie nového albumu High As Hope, ktorý svetlo sveta uzrie už 29. júna! Album ponúkne pôsobivý a pre kapelu dnes už charakteristický koktejl úprimných textov, indierockových melódií, naliehavého vokálu a snovej atmosféry. Piesne na nový album napísala sama Florence, ktorá sa s pomocou Emila Hayniho (Bruno Mars, Lana Del Rey) postarala aj o produkciu.

Album High As Hope ponúkne dovedna 10 piesní, na ktorých sa podieľali aj esá ako Jamie XX, Sampha, Kamasi Washington a ďalší. Prvým oficiálnym singlom z novej štúdiovky sa stala pieseň Hunger, ktorú fanúšikovia prijali s nadšením.

„Tento song je o tom, ako sa snažíme nájsť lásku aj tam, kde vlastne nie je, a ako nás snaha cítiť sa menej osamelo niekedy izoluje ešte viac. Myslím, že som sa v tejto piesni dosť odhalila

a stala sa tak zraniteľnejšou. Ale chcela som povzbudiť ostatných, pretože sa tak pravdepodobne cítia mnohí z nás. Viac z nás ako sme ochotní si priznať. Niekedy, keď niečo nedokážeš povedať, môžeš to zaspievať, “ dodáva k singlu Florence.

Florence + the Machine od začiatku svojej kariéry v roku 2007 získali mnoho uznaní a prestížnych ocenení, okrem iného aj BRIT Awards v kategórii Critic´s Choice. Hudba kapely upútala milióny fanúšikov svojou dramatickou a excentrickou produkciou, no najmä nezameniteľným vokálom Florence Welch. Kapela debutovala s albumom Lungs, ktorý sa celých päť týždňov držal na druhom mieste UK Albums Chart a v hitparádových rebríčkoch sa mu darilo neuveriteľných 65 týždňov, čím sa Lungs stali jedným z najpredávanejších albumov vo Veľkej Británii. Nasledujúcim albumom sa darilo obdobne, pričom posledný počin s názvom How Big, How Blue, How Beautiful sa s prehľadom vyšplhal na najvyššiu priečku americkej Billboard 200, čo sa predtým nepodarilo žiadnej podobnej britskej kapele. V roku 2015 sa navyše kapela stala headlinerom kultového festivalu Glastonbury.

Viac informácií získate na webovej stránke alebo facebooku.

Zdroj: Dominika Dirgasová, Universal Music