Dnes si predstavíme mladú kapelu z Kežmarku (pozri mapu) hrajúcu metal. Uznávam, že ak by mal PartyPortal súťaž o najvtipnejšie odpovede, táto kapela by to vyhrala. Veď posúďte sami.

Kedy ste začali ako kapela tvoriť? Ktorý rok to začalo, začínalo? Ako/kde ste začínali?

Pár rokov dozadu neviem presne kedy, existovalo zoskupenie, v ktorom nehrali títo dvaja členovia: Filip B. a Matej P. Hrali v ňom však dvaja najatraktívnejší členovia s menom neznámym (Kristián M. a Filip V.). Už som sa zamotal a to je len začiatok. Pamätám si len jedno… Všetko to začalo roku Pána 2014, presnejšie po vyhostení zo starej, plastom zasmrdnutej „skúšobne“. Cestou do novej skúšobne sme nabrali nových členov a to konkrétne Mateja P. a Mateja S. . Začiatky boli mrazivé, preto sme sa rozhodli kúpiť dva ohrievače, ktoré aj tak nezahriali naše chladné temné srdcia. Rozmraziť sa ich však podarilo našou vlastnoručne poskladanou hudbou. Kto by to bol povedal, že z plesne môže vzniknúť láska. Piesne vznikli tiež.

Ako kapela ste sa formovali, alebo hráte v súčasnej zostave?

Keď sme ešte naháňali bosorky po lese, hral s nami istý podivím menom Witcher a.k.a Koňo a.k.a Matej S., ktorý trhal struny na svojej šesť rohej gitare až tak, že sa kvôli „tomu“ rozhodol kapelu opustiť. Potom ho vystriedal iný švárny šuhaj menom piškótik alias Beči (Filip B.). Od vtedy hráme spolu v tejto rezkej štvorici.

Pochádzate z Kežmarku. Je ľahké presadiť tu svoju tvorbu, žáner ?

Bohužiaľ pochádzame. Nie je ťažké sa presadiť v Kežmarku ale omnoho ťažšie je sa presadiť mimo Kežmarku. Ľudia, Kežmarčania naši milovaní nemajú inú možnosť, musia proste kupovať tovar, (aj keď sme zatiaľ nič nepredali) ktorý je na trhu.

Na konte máte piesne, podľa ktorých Vás ľudia poznajú, ako napríklad Prince Alexander. Kto tieto piesne píše/skladá? Čo Vás najviac inšpirovalo?

No takto, uveďme veci na správnu mieru. Na konte mám presne 51 centov (v prílohe posielam skrínšot)… Ale samozrejme na našom hudobnom konte máme tiež len 51 centov, preto nám nevychádza zaplatiť za skúšobňu. Snažíme sa to teda pokryť našimi piesňami, ktorých je das 20. Na koncertoch hráme zatiaľ len 8 najlepších. Na ich tvorbe sa podieľajú všetci členovia nášho východo-anti komorného 5 členného súboru. Rátali sme aj Jerryho, ktorý prebýva v našej skúšobni. Inšpiráciu sme našli v našich detských idoloch ako Robo Kazík, Peter Stašák, Marika Gombitová alebo v piesňach ako Pri poslednom litri vína (ja som vedel, že si to spievaš), ktoré odzneli v našom obľúbenom seriáli Repete. Rozhodli sme sa preto nepošpiniť mená týchto tvorcov a ich tvorbu našimi nedostatkami. Zakotvili sme radšej v Metale.

Kedy môžme očakávať album?

Opäť pripomínam 51 centov na konte. A ako sa spieva v jednej ľudovej špivanke „Je to vo hviezdach….“. Ale onedlho pripravujeme vec ktorú zodpovieme v ďalších otázkach (konkrétne číslo 7).

Kde Vás môžme vidieť najbližšie?

No, mňa keď prídem zo Zlína, Maťo, pokiaľ nezomrie v Kauflande (tento dokument obsahuje produkty), tak by mal byť u seba doma, kde ho možno vidieť pravidelne počas návštevných hodín (podľa toho kedy robí). Bečiho zastihnete doma stále, on sa odtiaľ nehne. Nezvoňte však pred dvanástou, pretože ešte hybernuje. Kika môžete vidieť vo voľnom výbehu na Jeruzalemskom vrchu (kopček za mestom, latinsky Golgota). Okrem toho nehráme zatiaľ nikde. Pokiaľ máte záujem, hráme svadby, stužkové, promócie, jubileá a iné kultúrno-spoločenské akcie. Stačí sa len ozvať.

Začal sa rok 2018, máte pripravené pre svojich fanúšikov nejaké prekvapenia?

Myslíme si, že prekvapenie sa skrýva v každom z nás, no po zmorfovaní našich prekvapení, vznikne jedno veľké prekvapenie, ktorým vás prekvapíme už čoskoro. Nezabudnite sledovať našu fejsbukovú nástenku, kde sa o všetkých prekvapeniach dozviete viac alebo menej. Najbližšie by to mal byť záznam predošlého koncertu audiovizuálneho charakteru.

Ako ste sa cítili tesne pred Vašim prvým koncertom? Kde a kedy to bolo?

Toto je otázka na telo, na ktorú je veľmi ťažko odpovedať. Kiež by ste vedeli čo sme vtedy cítili.  Niekto mal stres, niekto mal trému, mne trebalo na veľkú a Maťo šrédoval svoju 6 strunovú partnerku.
Všetko sa to odohrávalo na už skoro prerobenom Kežmarskom hradnom nádvorí. Presnejšie to bolo na festivale “kApelafest“ (a ako Underground), kde sa múry Kežmarského hradu premenili na múry nárekov, pretože Kežmarčania niečo podobné asi ešte nezažili. Odrazilo sa to na hojnej účasti divákov stojacich tak 50 až 300 metrov od “stejdžu“. A tak sa začala doba vlkov, pre Anglosasov WOLFAGE. Bolo to po Ragnarokom, presne 5 rokov po povodniach v Kežmarku, čiže 2015.

Viac informácii o kapele Wolfage nájdete na ich facebook stránke alebo bandzone.

Autor: Lenka Kancianová
Foto: Wolfage