Fanúšikovia festivalov sa posledný víkend stretli v obci Veľké Ripňany na už 11. ročníku festivalu RIPfest. Program už od začiatku sľuboval skvelú zábavu a nebolo tomu inak. Popri tom sa návštevníci moli tešiť aj na vynikajúce jedlo, klasické slovenské pochúťky aj streetfood.

Na RIPfeste sa už vystriedali mnohí známi umelci slovenskej hudobnej scény či mladé kapely z okolia a nebolo tomu inak ani na tomto ročníku. Celý festival odštartovala mladá kapela No One  z neďalekých Topoľčian. Po nich nasledovala kapela Symfobia hrajúca symfonický metal. Krátka prestavba pódia nasvedčovala príchod legendárnej slovenskej punkovej kapely Konflikt, ktorá je už na scéne vyše 28 rokov. Neskutočné pogo a punková atmosféra, aj v takomto znamení sa niesol ich koncert.

Ďalším interpretom bola kapela Peter Bič Project, ktorej hity ako Hey Now alebo Thinking About You poznal hádam každý návštevník. Po posledných tónoch a krátkej technickej prestávke sa už na pódium prespievala kapela HEX, ktorá prednedávnom absolvovala úspešné turné HEX feat. Silné reči TOUR. HEXáci nenechali publikum RIPfestu chladné a už od prvej piesne vládla perfektná atmosféra. Nechýbali ich najväčšie hity ako Nikdy nebolo lepšie, Keď sme sami alebo novšia Nezaspím. V tom čase sa už v zákulisí pripravovala na svoj koncert kapela Gladiator, ktorá stála pri zrode festivalu RIPfest. Po nich nasledoval pravdepodobne vrchol večera a to v podobe slovenskej legendy Tublatanka. Ako vždy zažiarili so svojimi nezabudnuteľnými hitmi ako Šlabikár, Dnes alebo Môj starý dobrý kabát.  Na svoje si prišli aj fanúšikovia poctivého SKA a to vďaka kapele Polemic. Záver programu patril kapele The Buttons.

Väčšiu fotogalériu nájdete na našom facebooku

Foto: Marek Bellay, Veronika Drobná