Festival Horehronské MeCheChe je hlavne o nových a neopozeraných interpretoch, ktorí majú ambíciu a schopnosť byť raz slovenskou špičkou. Dáva priestor hudobníkom celého Slovenska na vlastnú prezentáciu, vzájomné sa spoznávanie i vzdelávanie na workshopoch organizovaných počas festivalu. Hudobníci zo všetkých kútov Slovenska , rôznych žánrov od popu až po metal tak prežijú a naberú skúsenosti i zážitky, v jeden skvelý víkend v nádhernom horehronskom prostredí. Ak už neváhate, tak sa pridajte a vyplňte registráciu.

Príležitosť ukázať svoje umenie sa otvorením druhého pódia TALENT & BUSKING STAGE dostáva prakticky každá forma umenia. Očakávame záujem okrem hudobníkov, kapiel a buskerov , aj malých divadelných foriem, standupistov, akrobatov, teda každého, kto nás presvedčí o svojom vystúpení, že bude prínosom pre návštevníkov i pre festival. Záverečná hodinka je pripravená na džemovačku hudobníkov z kempu. Registrácie na vystúpenie nám môžete zasielať na busking@mexexe.sk do 31. júla 2018. Nie je žánrové obmedzenie.

Hlavnými headlinermi festivalu budú Jana KIRSCHNER, The PARANOID, BIJOUTERIER, Juraj KUPEC, či český SENDWITCH. Jedným z vrcholných vystúpení bude jednoznačne vystúpenie rumunských hardcoristov DIRTY SHIRT, ktorý prídu so špeciálnym koncertným programom, v ktorom so sebou prinesú členov Transylwanian FolkCore Orchestra a prvýkrát mimo rumunského územia odpália veľkú folklórno – metálovú show. Pripravená je ďalšia tridsiatka skvelých kapiel na oboch pódiách, stret food ulička, motozóna i kemp pre návštevníkov. Zloženie účinkujúcich týmto dáva festivalu novú tvár, a odlišuje ho od ostatných slovenských festivalov, kde toľko priestoru nové kapely nedostávajú. Máš už lístok? O necelý mesiac štartujeme!

Viac informácií o festivale sa dozviete na oficiálnej webovej stránke alebo facebooku. Vstupenky je možné zakúpit v sieti Ticketportal a Predpredaj.sk

Zdroj: Roland Koncz , projektový manažér