Po minuloročnej úspešnej premiére bude aj na Pohode 2017 najmenší stage a inštalácia zároveň Garáž. V piatok v noci tam po jednej ráno zahrá geronto-panková kapela Veľká Potreba, ťahavé bahno žilinskej dvojice Möbius či domáci punk-rockeri Uhol Dopadu.

Veľká Potreba je dvojica tesilkových muzikantov, ktorá mieša minimalistické postupy s modernými technológiami a DIY prístupom. Kapela prešla od radikálnej improvizácie až po súčasný robotický punk-rock, post-punk a 80. roky. Členovia – Pufi (spev, trombón), Panky (gitary, spev) a Dr.Robot (bicie a basa súčasne) – vo svojej tvorbe s detinskou precíznosťou a citom pre generalizáciu rozpitvávajú citové problémy mladých ľudí po štyridsiatke. Svoju zmes nihilizmu a romantiky predstavia v garáži z piatka na sobotu od 1:00.

Žilinskú kapelu Möbius nám odporučil Rudi Rus. Hlásia sa ku kapelám ako Electric Wizard, Eyehategod, Sunn O))), Melvins alebo Earth. V minimalistickej zostave gitara – bicie hrajú pomalé hc, sludge, či stoner rock v rýdzo inštrumentálnej forme. Do maximálne razantných pomalých úderov bicích sa ozývajú mohutné gitarové riffy a spolu vytvárajú zabijacky zvuk.

Punk-rocková trenčianska kapela Uhol Dopadu je na scéne 9 rokov. Jadro kapely tvorí basák a spevák Peter Stračár, gitarista Ivan Slaný a bubeník Roman Minárik. Ku kapele sa v roku 2016 pridal druhý gitarista Mišák Štramák a v roku 2017 saxofonista a klávesák Damián Melo. Za sebou majú dva albumy a jedno EP-čko a nespočetne veľa koncertov v Čechách a na Slovensku. Aktuálne vydali singel „Za ľudskosť“. V piatok neskoro v noci budú svojím koncertom zatvárať Garáž.