Rocková štvorica Zoči Voči pred tromi rokmi prekvapila letným songom Čerešne a najmä parodickým klipom k nemu. Skutočnosť, že chalani majú stále zmysel pre humor a neboja sa zasmiať aj na vlastný účet, potvrdzuje novinka s názvom Noc je mladá.

Autorom textu a hudby je líder skupiny Michal Žitňanský. „Je to typický letný song, ktorý nerieši žiadne vážne témy nášho života, skôr naopak, nabáda poslucháčov na zábavu a na to, aby si leto dosýta užli,“ hovorí frontman kapely Zoči Voči.

Jeho kolegovia si na nahrávanie songu Noc je mladá zavolali aj výpomoc – dychovú sekciu z kapely Smola a hrušky. „S chalanmi sa poznáme dlhé roky, na mnohých letných festivaloch sa stretávame a takáto spolupráca je nám blízka. Už pri songu Milión ciest sme do klipu zlanárili kolegov z iných kapiel. Sme za spájanie sa a nie rozdeľovanie,“ dodáva bubeník Zoči Voči Vlado Kovár.

Zaujímavý animovaný klip vznikol pod taktovkou dua Miroslav Čirka a Jozef Vilhan z Randal Group Production.

Kapela Zoči Voči má nabitý letný program, užiť si ju môžete aj na najväčšom slovenskom rockovom festivale Topfest, kde vystúpi 1. júla. Na vlastné oči tak uvidíte, ako si hlavnú myšlienku novej skladby zobral za svoje gitarista Juraj Štefánik. Noc v tomto štýle totiž u neho skončila roztrhnutými šľachami v kolene, ktoré si vyžiadajú štvor- až päťtýždňovú ozdobu na jeho nohe. Zvyšok kapely si teda bude počas leta testovať svoje bicepsy, keď ho bude na pódiá vynášať na rukách.