Skvelá šou, vypredané haly a nadšení fanúšikovia! Tak vyzerali prvé dva koncerty kapely Horkýže Slíže na ich turné Pustite Karola. V Bratislave spievala so Slížami zaplnená Hant Aréna, v domovskej Nitre nechceli Kuka, Doktora, Sabotéra a Vandela fanúšikovia pustiť z pódia. Jedna z našich najlepších koncertných kapiel si na šnúru zobrala posilu v podobe novej basgitaristky Veroniky Smetanovej, vďaka ktorej to spevák Kuko na pódiu ešte viac roztočil! Pustite Karola Horkýže Slíže tour 2018 pokračuje koncertami v Trenčíne a Žiline, ktoré sú však už vypredané. Fanúšikovia sa tak musia presunúť do Brezna a Košíc!  

Obľúbená kapela predviedla takmer dvojhodinoú šou plnú megahitov, ohňa a vtipných prevlekov. Peter Hrivňák  – Kuko, Mário Sabo – Sabotér, Juraj Štefánik – Doktor a Marek Viršík – Vandel zahrali prierez tvorby a odpálili aj skladby z nového albumu „Pustite Karola“ – „Nervy“, „Bezďák pôjde po červenom koberci“, „Kozy, husle, Rooney“ či „Starý Čočil“. S novou basgitaristkou Veronikou Smetanovou, ktorá posilnila ich koncertnú zostavu, nevynechali ani najväčšie pecky „Horí ti maštal“, „A ja sprostá“ či „Mám v piči na lehátku“.

„Atmosféra bola super, sály boli plné ľudí. Hralo sa nám výborne a všetko vychádzalo na sto percent. Nová basgitaristka sa začlenila bez problémov a všetko prebehlo hladko,“ teší sa spevák Peter Hrivňák prezývaný Kuko.

Fanúšikovia nechceli Horkýže Slíže pustiť z pódia a kapela musela dvakrát pridávať. Hity „Malá Žužu“, „L.A.G. song“ a „Vojak“ spievala celá hala!

„Samostatné koncerty pre nás predstavujú veľkú zodpovednosť. Je to väčší stres, pretože ideme s kožou na trh. Nie je to festival, ale náš koncert, na ktorý nevieme, koľko príde fanúšikov. Tešíme sa, že sú prvé štyri koncerty vypredané, je to vynikajúca vizitka. Bratislava bola mega a domáca Nitra tiež.  Lepšie sa ani nedalo turné začať…“ konštatuje bubeník Marek Viršík.

Na turné si Horkýže Slíže zobrali predkapelu Zoči Voči, ktorá predviedla staršie overené hity, ale aj skladby z nového albumu „13“, ktorý vyšiel v minuloho roka.

„Zatiaľ oba koncerty boli úplne zaplnené a tak sme veľmi vďační, že fanúšikovia prišli včas aj na náš koncert. Atmosféru sme si užili do sýtosti a veríme, že aj na ostatných koncertoch tomu nebude inak. S chalanmi z kapely Horkýže Slíže sme dlhoroční kamaráti a aj to veľmi prispieva k veľkej pohode pred, aj počas koncertov. Na pódiu s nami hrá aj klávesák Miroslav „Horso“ Horský. Chceli sme eliminovať použitie samplových zvukov a takto ich hrá Miro naživo,“ neskrýva radosť z koncertov Vlado Kovár, bubeník Zoči Voči.

Horkýže Slíže sú fenoménom, ktorý priťahuje fanúšikov po celom Slovensku. Šou, rytmika a poetika tejto kapely je jedinečná a dokazujú to aj prvé štyri vypredané koncerty aktuálneho turné. Trenčín a Žilina sú už vypredané a tak sa fanúšikovia, ktorí si nestihli kúpiť vstupenky, budú musieť presunúť do Brezna alebo do Košíc. Vstupenky na Pustite Karola – Horkýže Slíže tour 2018 si môžete kúpiť v sieti Ticketportal. Všetky informácie o kapele nájdete na www.horkyzeslize.sk.

Pustite Karola – Horkýže Slíže tour 2018

16.03.2018 Trenčín, Piano Club – VYPREDANÉ
17.03.2018 Žilina, Event House – VYPREDANÉ
23.03.2018 Brezno, Aréna Brezno
24.03.2018 Košice, Multi Hala

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: Albert Čurný