Skladateľ, spevák a klavirista Michael Hopes má na konte novú skladbu. Tentokrát nahral coververziu známeho hitu Johna Legenda „All of me“ v modernom aranžmáne s beatboxom. Nový objav na hudobnej scéne si cover vybral úplne prirodzene, prezývajú ho totiž  „slovenský John Legend“. Po „All of me“ má Michael Hopes tento rok v pláne postupne vydávať vždy jednu vlastnú skladbu a jeden cover. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na ďalšie prevzaté skladby v zaujímavom novom podaní!

Michael Hopes má na konte dve vlastné skladby – „Between 2 Worlds“ a „Whenever“. Teraz prichádza s coverom „All of me“ od Johna Legenda, ktorý bol pre Michaela prirodzenou voľbou.

Johna Legenda som počúval ešte keď nebol v našich končinách taký známy. Má viacero krásnych pesničiek, pričom niektoré, hlavne staršie, ľudia často vôbec nepoznajú. Cover sa nahrával v štúdiu nášho klaviristu a aranžéra Tomáša Baláka. Je to miesto, kde sa všetci pravidelne stretávame, skúšame a plánujeme. A rozhodli sme sa, že ho budeme pravidelne využívať aj pre nahrávanie našich coverov…“ konštatuje Michael Hopes.

Coverom chce Michael Hopes fanúšikom ukázať, ako znie notoricky známa skladba v modernom prevedení s beatboxom.

 „Covery vždy tvoríme spolu s Tomášom a beatboxerom Essom. Každý z kapely prichádza s novými nápadmi, čo na ďalší koncert spracovať no a keď vyberieme novú pesničku, je to už spoločná tvorivá práca. Keďže všetci traja sme na jednej vlnovej dĺžke, väčšinou to ide hladko a po pár prehratiach je základný koncept coveru jasný. Potom už len dolaďujeme detaily a hráme sa,“ vysvetľuje Michael Hopes.

Cover verzia skladby slávneho muzikanta „All of me“ dostala teraz aj vizuálnu podobu. Videoklip vznikol v spolupráci s TOXPRO inovatívnym konceptom dvojitého záberu.

„Klip sme nakrúcali vo večernej atmosfére LVGNC Studios po celodennom nahrávaní našej novej skladby, na ktorej práve pracujeme. Spolu s naším produkčným štúdiom sme hľadali jednoduchý, ale vizuálne zaujímavý koncept, ktorým by sme odlíšili vlastnú tvorbu od prevzatých pesničiek a ktorý by nám do budúcna umožňoval nakrúcať ďalšie covery. Na klipe je zaujímavé práve to, že je nakrútený na jeden záber bez prestrihov z dvoch kamier zároveň – divák má tak možnosť byť v štúdiu s nami a vychutnať si atmosféru, v ktorej pracujeme,“ hovorí Michael.

S americkým spevákom Johnom Legendom má klavirista a spevák Michael Hopes spoločné aj to, že má šťastnú rodinku a hudba je jeho vášeň. Pravidelne koncertuje, jeho hudobný program pre živé vystúpenia vždy pozostáva aj zo známych medzinárodných hitov vo vlastnom prevedení.

„Naše koncerty sú o vkusnej kombinácii vlastnej tvorby a zaujímavo spracovaných coverov. Covery nám zároveň dávajú možnosť potešiť širšie publikum, ako keby sme hrali iba vlastné pesničky – už dnes hráme tvorbu napríklad od Stinga, Franka Sinatru ale aj Adele alebo Justina Biebera. Uvidíme, aká bude odozva na Johna Legenda, radi by sme okrem vlastnej tvorby prinášali našim fanúšikom pravidelne aj ďalšie zaujímavo spracované covery. Najbližšie sa chystáme na známy hit „Hotline Blink“ od kanadského rappera Drake-a,“ uzatvára Michael.

Michael Hopes sa naučil hrať na klavíri ešte ako dieťa, rodičia ho viedli aj k hre na gitare a na strednej a vysokej škole spieval príležitostne vo viacerých študentských kapelách. Po skončení štúdia Michael na vyše 10 rokov hudobnú dráhu opustil a kariéru začal ako mladý manažér, kde spolu s partnermi vybudoval úspešnú medzinárodnú skupinu poradenských firiem. Následne svoje aktivity rozšíril do oblasti stavebnícva a nehnuteľností a k svojim projektom pridal aj podporu start-upov a nových technológií v oblasti poľnohospodárstva a zdravej stravy. Po rokoch intenzívnej práce a cestovania sa Michael rozhodol pre krátku prestávku a venovať sa hudbe. Postupom času začal rozvíjať komplexný hudobný projekt s medzinárodnými ambíciami. Tento rok chystá prvé medzinárodné spolupráce s estónskym jazzovým zoskupením alebo vlastnú sériu letných mestských vystúpení. Michael sa okrem klasického koncertovania sústredí najmä na firemné akcie a eventy, kde okrem slovenčiny vie svojich hostí sprevádzať aj plynule po anglicky alebo po nemecky. Viac informácií nájdete na www.michaelhopes.com

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: Michael Hopes