Po vypredanom koncerte skupiny Warhaus a víkendovej snovej párty s HVOB, prinášajú Suprasonic do Bratislavy ďalšie zaujímavé meno. Tentokrát pôjde o dvoch zástupcov kvalitnej belgickej indie scény – Intergalactic Lovers a Lee Anderson. Obidve zostavy sa predstavia bratislavskému publiku 13. novembra v klube Fuga. Koncert je súčasťou programu Medzinárodného filmového festivalu v Bratislave.

Cesta k tretiemu albumu Intergalactic Lovers bola dlhá a náročná, a to doslovne. Belgická kapela vytvára svoju zvukovú identitu s ozvenou starých The Cure takmer 10 rokov. Za ten čas stihla dať dokopy tri albumy, z toho jeden za múrmi polorozpadnutej továrne v meste Aalst medzi Ghentom a Bruselom, a druhý už v spolupráci s veľkým vydavateľstvom Warner.

K svojmu údernému elektro-rocku v štýle Interpol a Yeah Yeah Yeahs sa Intergalactic Lovers opäť nadýchli 15. septembra. Vtedy vyšla ich tretia štúdiová nahrávka s názvom Exhale. Kapela ju uvádza dvoma klipmi Between the Lines a River.

„Je celkom logické, že náš zvuk sa vyvíja, veľa sme toho precestovali a všetky myšlienky, ktoré mi behajú po rozume, musia ísť von. Pesničky sú dobrý spôsob, ako sa zbaviť emócií, smútku a hnevu. Buď zložíte hudbu alebo niekoho zbijete,“ hovorí speváčka s krehko pôsobiacim hlasom Lara Chedraoui.

Pre Intergalactic Lovers bude 13. november už druhou návštevou Slovenska a veria, že tentokrát s úspešným koncom. V roku 2015 im totiž vystúpenie na Grape festivale zhatila búrka. Ich klubové vystúpenie podporia blues-folkoví  krajania Lee Anderson s hudbou, ktorá je pohladením pre uši, ale dokáže vytvoriť bôľ na duši. Vstupenky sú v predpredaji v sieti Tootoot. Viac informácii o koncerte získate na oficiálnej facebook udalosti

Zdroj: Alexander Čerevka, PR koncertu Intergalactic Lovers + Lee Anderson