„Nevrav mi aký som“. Tak sa volá aktuálny singel skupiny Desmod z nového albumu „Molekuly zvuku“. Autorom textu je spevák Mário „Kuly“ Kollár a klavirista Martin Cibulka, hudbu zložila kapela spoločne. Novinku aj ďalšie piesne z nového albumu zahrá Desmod na MOLEKULY ZVUKU TOUR. Chalani majú za sebou českú časť turné, ktorá dopadla veľmi úspešne. Nenechajte si ujsť koncerty skupiny Desmod, slovenská časť turné štartuje už v piatok 27. októbra!

Kapela Desmod predstavuje nový singel z albumu „Molekuly zvuku“. Skladba „Nevrav mi aký som“ je o tom, ako to funguje, keď sa dvaja pohádajú. „Je to úplne bežná vec. Pretože ženy často vyčítajú mužom mnoho vecí. V tejto skladbe muž vysvetľuje žene – už mi prosím nevyčítaj moje chyby, jednoducho vždy, keď medzi nami niečo začne škrípať, spýtaj sa ma na to podstatné, či ťa mám ešte stále rád, či ťa milujem. A na záver piesne spieva Maťka Ďumbalová ženský pohľad na vec… V tejto situácii sa skrátka nájde každý,“ vysvetľuje Mário Kuly Kollár.

 Autorom textu sú spevák Mário „Kuly“ Kollár a klavirista Martin Cibulka, hudbu zložila kapela Desmod spoločne. Pieseň aj takmer celý album „Molekuly zvuku“ zahrá kapela na aktuálnom MOLEKULY ZVUKU TOUR.

„Skladba „Nevrav mi aký som“ je v koncertnom playliste hneď ako druhá v poradí. Začíname dvoma piesňami z nového albumu, čo je pre nás nezvyčajné. Vždy sme totiž doteraz štartovali koncert známymi skladbami. Zahráme celý nový album okrem dvoch piesní. Playlist je prešpikovaný overenými hitmi. Do programu sme zaradili aj malý akustický set, ktorý zahráme s Maťom, s gitarou a vokalistkami,“ hovorí Kuly.

Desmod si na turné zobrali aj posilu v podobe vokalistiek. Na českej časti turné bola Marta Ďumbalová a na slovenskú časť si Kuly zavolal aj svoju manželku Luciu Kollárovú.

„Už mi chalani vravia, že rocker, ktorý nepije, nefajčí a ešte si na turné vozí svoju manželku, prestáva byť rockerom. Je to taká moja anomália, ale nebojím sa toho. Lucka je zlatá a je zvyknutá na chalanov a na ich drsný humor,“ smeje sa Kuly.

Desmod odštartovali MOLEKULY ZVUKU TOUR koncertami v Českej republike, kde ich čakali nadšení fanúšikovia.

„V Česku sme hrali kluby, a mám z toho úžasný pocit, všade bolo veľa fanúšikov. Ľuďom sa náš nový album páči, majú ho napočúvaný a dokonca s nami českí fanúšikovia spievali texty. Teším sa teraz na slovenských fanúšikov. Doma je doma. Naživo zahraté skladby z nového albumu znejú super a majú skvelú dynamiku,“ teší sa na koncerty frontman kapely Kuly.

Okrem Kulyho a mladého klávesáka Martina Cibulku sú aktuálne členmi kapely gitaristi Rišo Synčák a Rasťo Toman, basgitarista Dušan Minka a bubeník Ján Škorec. Album „Molekuly zvuku“ si môžete vypočuť na YouTube kanále DESmodWorld. Vstupenky na DESMOD MOLEKULY ZVUKU TOUR 2017 si môžete kúpiť v sieti Ticketportal Viac informácii nájdete na www.desmod.sk a oficálnej facebook stránke kapely Desmod.

 

DESMOD MOLEKULY ZVUKU TOUR 2017 SR

27.10.2017  Michalovce, Chemkostav Aréna
28.10.2017  Košice, Angels Aréna
03.11.2017  Hnúšťa, Mestská športová hala
04.11.2017  Ružomberok, Športová hala Koniareň
07.11.2017  Banská Bystrica, Športová hala Dukla
08.11.2017  Martin, Športová hala Podháj
17.11.2017   Nové Zámky, Športová hala Milénium


Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory

Foto: Martin Hradečný