Pôvodná zostava, ale s celkom novými skúsenosťami i filozofiou. Presne v tomto duchu vstúpila do ďalšieho roka obľúbená kapela Klons.

Nový rok sa rozhodli odštartovať inak, než bolo doposiaľ ich zvykom. Reč je o kapele Klons, ktorá sa po takmer ročnej odmlke vracia späť na hudobné pódiá. No zabudnite na Klons, ako ste ich poznali doteraz. Začala sa písať nová éra kapely, ktorú jej členovia odštartovali koncertom s príznačným názvom – Návrat na scénu! Práve na ňom po prvý raz predstavili vizuálne aj hudobné novinky, na ktorých v ostatnom čase pracovali.

Čakať sa oplatilo

Ako samotní členovia Klons prezrádzajú, zmena prišla spontánne. Súvisela predovšetkým s potrebou posunúť sa vpred a robiť veci profesionálnejšie. Speváčka a zakladateľka skupiny, sympatická Petra, na margo dlhšej prestávky dodáva: „Pôvodne sme sa mali stretnúť opäť o tri mesiace. V kapele sme sa totiž klonovali a v rovnakom čase sa narodili dva malé prírastky. Ako však bežal čas uvedomili sme si, že cítime potrebu niečo zmeniť a nakoniec pauzu predĺžili. Povedali sme si, že ak sa máme vrátiť späť, nech to stojí za to.“

Nový singel v znamení hviezdnej spolupráce

A tak sa aj stalo. Intenzívna práca na nových hudobných krokoch priniesla kapele množstvo pozitívnych podnetov a zmien. K tým najzásadnejším patria hudobné spojenia, ktorými svojich fanúšikov určite prekvapia. Klons siahli po osvedčených menách, akými sú Jimi Cimbala a Zoli Tóth. Na vydarenú spoluprácu si zaspomínala opäť Petra: „Obaja muzikanti sú veľkí profesionáli a my sme hrdí na to, že sme s nimi pracovali. Naše piesne posunuli o niekoľko stupňov vyššie a dodali im šmrnc. Keď sme prvýkrát počuli zvuk našich piesní po ich spracovaní, nemali sme slov.

Nový slovenský hit?

Výsledkom ich stretnutia v nahrávacom štúdiu produkčnej skupiny Randal Group je skladba „K Tebe“. Tá má vďaka kvalitnému zvuku, nápaditej melódii a silnému refrénu potenciál stať sa novým slovenským hitom. Práca s profesionálmi v nahrávacom štúdiu priniesla Klons novú inšpiráciu, túžbu zmeniť doterajší spôsob fungovania, robiť veci o úroveň vyššie a s rovnakým nasadením vystupovať aj na verejnosti. Citeľný je tak nielen intenzívnejší kontakt s médiami, ale i odvážnejšie vízie a kroky kapely, v ktorých plnení členom od začiatku pomáha agentúra Stella Production.
Radosť z ďalšej tvorby je v prípade všetkých členov očividná. Veď ako zhodne tvrdia: „Tento rok bude plný zmien. Výnimočná skladba, spolu s výnimočným koncertom, potrebujú už iba výnimočných ľudí. A tých sme privítali na našom koncerte „Klons – Návrat na scénu, kde sme spomínanú pieseň odpremiérovali.“

O kapele Klons …

Klons je pop-rocková kapela z Bratislavy, ktorá tvorí vlastné texty a hudbu, no nebráni sa ani cover verziám známejších skladieb. K jej členom patrí gitarista Tomáš, bubeník Teodor, basgitarista Michal a speváčka Petra. Práve ona hudobné zoskupenie v roku 2013 založila.

Začiatkom roka 2015 kapela postupne vydala prvé tri štúdiové piesne „Letím“, „Ku Šťastiu“ a „Je ne reviens pa“. O rok neskôr Klons získali ocenenie „Muzikantské srdce“ v celoslovenskej hudobnej súťaži „Slovenská Hudobná Liga“, kde v porote nechýbali ani Elánisti Jožo Ráž a Ján Baláž.

Od svojho vzniku Klons odohrali koncerty na území Slovenskej a Českej republiky, kde sa predstavili po boku viacerých zvučných mien. Za zmienku stojí vystúpenie skupín No Name spolu s Chinaski. S legendárnym Modern Talking si tiež zahrali spolu na jednom pódiu v rámci festivalu Cibula Fest. Veľmi vydarená bola i spolupráca s Petrom Bažíkom. Duet „Ty to zvládneš“ predstavila speváčka Klons Petra Ivánková spolu s Petrom na jednom z jeho bratislavských vystúpení v auguste 2016. Kapela má za sebou množstvo predstavení a koncertov, k akým patria napríklad Dni Zelá v Stupave, Bažant na Mlynoch, ČSOB Maratón, Bratislavské kultúrne leto a veľa ďalších.

Viac sa o kapele dozviete na oficiálnej stránke Klons, Facebooku a na Instagrame.

Zdroj: Michelle Kristová, Stella Production
Foto: Pavol Kulkovský