Dreampopová kapela po úspešnom festivalovom lete vydala začiatkom októbra 2017 svoj debutový album Botanika. Uplynulý víkend im vyšiel aj nový videoklip k piesni Nice Song. Natočili ho mladí filmári pôsobiaci v Londýne a ich cieľom bolo autenticky zachytiť atmosféru albumu.

Skupina sa práve vrátila z Prahy zo showcaseového festivalu Nouvelle Prague, kde zožala výborné ohlasy. „Je to skvelá kapela. Má dobre našliapnuté a som veľmi zvedavý, ako sa budú ďalej vyvíjať,” povedal o Tolstoys uznávaný britský redaktor Gordon Masson. Agent z prestížnej britskej agentúry ITB Steve Zapp pre zmenu pochválil bubeníka Mateja Hercega za kvalitnú rytmickú sekciu.

Festivalom Nouvelle Prague Tolstoys začínajú turné k albumu. Môžete ich v blízkej budúcnosti vidieť postupne v Piešťanoch, Trenčíne, Prešove, Ružomberku, Trnave a v zahraničí na festivale BUSH v Budapešti.  1. decembra kapela pokrstí album v Novej Cvernovke v Bratislave. V rámci večera vystúpia aj hostia Jimmy Pé, Milos a Neonstadt DJs.
Celý album si môžete vypočuť tu. Album vo forme CD a MP3 je k dispozícii na stránke vydavateľstva Slnko Records. Viac informácií o kapele Tolstoys nájdete na ich facebook stránke.

 

TURNÉ TOLSTOYS K ALBUMU BOTANIKA

11.11. Piešťany, Elektráreň
17.11. Budapešť, BUSH
18.11. Trenčín, Lúč
24.11. Prešov, Wave
25.11. Ružomberok, Panoptikum
01.12. Bratislava, Nová Cvernovka – KRST
08.12. Trnava, Malý Berlín

Zdroj: Alexander  Čerevka, Slnko Records