Fenomenálny spevák Karel Gott, štyridsaťdvanásobný držiteľ Zlatého slávika, zaspieval s obrovským úspechom 14. apríla v Žiline. Najbližší koncert je naplánovaný už na 18. mája v Banskej Bystrici a 27. júna sa na stretnutie so „Zlatým hlasom z Prahy“ môžu tešiť fanúšikovia v Bratislave. Karel Gott tentokrát prichádza s Galavečerom plným hviezd!

Karel Gott vystúpi s jedinečným programom nazvaným Galavečer plný hviezd. V srdci Slovenska s maestrom zaspievajú speváčky Ilona Csáková, Jitka Zelenková a Dasha aj známy muzikálový spevák Petr Kolář v sprievode hudobnej skupiny Pavel Větrovec Band. Jitku Zelenkovú na Bratislavskom koncerte vystrieda speváčka Monika Absolonová. Moderátorom oboch večerov bude Štefan Skrúcaný.
Návštevníci koncertov sa môžu tešiť na najväčšie hity legendárneho speváka a ďalších stálic česko-slovenskej populárnej hudobnej scény.

Karel Gott je jednou z najvýznamnejších postáv českého hudobného sveta, ktorý sa preslávil aj za hranicami rodnej krajiny. Svoju dráhu odštartoval koncom 50-tych rokov účasťou v amatérskych súťažiach, ktoré viedli k jeho prvému angažovaniu v kaviarni Vltava od roku 1958. O päť rokov neskôr prišiel zlomový rok, kedy vyšiel jeho prvý hit, pieseň Oči sněhem zaváté, taktiež prvýkrát zvíťazil v ankete Zlatý slávik (vyhlásený v roku 1964). V nasledujúcich rokoch sa Karel čoraz viac presadzoval, jeho popularita rapídne narastala, a to nielen v Českej Republike, ale aj v cudzine, predovšetkým v Nemecku. Famózny štart kariéry Karla Gotta v šesťdesiatych rokoch uzatvorilo vydanie skvostného albumu Vánoce ve zlaté Praze, ktorý hudobní kritici dodnes označujú za jeden z najlepších vianočných albumov vôbec.

Počas ďalších desaťročí sa Karel Gott aj vďaka hitom ako napr. Lady Karneval, Cesta rájem, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš?, Kávu si osladím, Jdi za štěstím, Pábitelé, Zůstanu svůj či Když muž se ženou snídá stal najúspešnejším spevákom na českej scéne. Čo dokazujú desiatky ocenení Zlatý slávik, TýTý, alebo niekoľko Zlatých platní vrátane Platinových platní od firmy Supraphon či Zlatej ihlice od firmy Polydor.
Karel Gott počas svojej štyridsaťročnej kariéry absolvoval nespočetné množstvo koncertných vystúpení vo väčšine európskych krajín, tiež v USA, Kanade, Číne, Austrálii i Japonsku. Účinkoval vo viacerých českých filmoch, hosťoval v stovkách televíznych programov a galavečerov doma aj v zahraničí. Repertoár Karla Gotta prekročil stovku radových albumov a ďalších viac ako sto výberových albumov. V zahraničí spolupracuje s miestnymi vydavateľskými spoločnosťami (napríklad v Anglicku, Francúzsku, Japonsku, či Spojených štátoch amerických ). Celkový predaj albumov Karla Gotta sa odhaduje na 27 miliónov nosičov.

Karel Gott – Galavečer plný hviezd
Hostia: Ilona Csáková, Jitka Zelenková, Monika Absolonová, Dasha, Petr Kolář, Pavel Větrovec Band
Moderuje Štefan Skrúcaný
18. máj / Banská Bystrica / Zimný štadión / 19:00 hod
27. jún / Bratislava / NTC / 19:00 hod.

Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal. Viac informácií získate na webovej stránke alebo na facebooku.

Zdroj: Bibiána Grebeňová Šedivá, Agentúra KVAS
Foto:  archív Karla Gotta