Trendsetteri z Kalifornie Papa Roach po prvýkrát zavítajú na Slovensko. V rámci augustového festivalového výjazdu do Európy sa kapela zastaví aj u nás a odohrá novinky z aktuálneho albumu Crooked Teeth aj staršie hity. Pamätáte sa na nu-metalovú hymnu Last Resort či single She Loves Me Not, Forever, Getting Away With Murder, To Be Loved, Burn…?

Papa Roach vystúpia pod otvoreným nebom v Seredi, sú finálnym zverejneným menom projektu IN CASTLE pre rok 2018.

Za viac ako dvadsať rokov na scéne sa Papa Roach výrazne zastabilizovali na „heavy“ scéne a počas svojho pôsobenia stále udávajú trend. Získali dve nominácie na cenu Grammy, koncertovali po celej planéte s mnohými menami – od Eminema po Marylina Mansona, vytvorili nu-metalovú hymnu Last Resort, ktorá aj sedemnásť rokov od svojho vydania rotuje v rockových rádiách. Deviatym aktuálnym albumom Crooked Teeth sa kapela vracia k svojim hudobným koreňom.

„S mladými producentmi Nicholasom “RAS” Furlongom a Colinom Brittainom, ktorí na našej hudbe vyrastali, sme si pri nahrávaní tohto albumu rozumeli od prvej chvíle. Hudba, ktorú sme s kapelou začali v štúdiu nahrávať, len akoby čakala, aby sme ju vytvorili a nahrali. Mali sme s producentami niečo ako osobné prepojenie, presne sme vedeli čo urobíme. Nasledovali sme svoje inštinkty, skúšali veľa experimentov a nakoniec sme skončili s odvážnou a dobrodružnou nahrávkou. S novým zvukom Papa Roach,“ prezradil o nahrávaní albumu frontman Jacoby Shaddix.

Album Crooked Teeth zobrazuje hudobnú pestrosť Papa Roach – od nákazlivých songov cez hip-hopovo-rockový mashup až k atmosférickej nálade. „Album sme netvorili so zámerom vyrobiť čo najviac rádiových singlov,“ hovorí gitarista Jerry Horton.

„Zobrali sme klasické prvky našej hudby, ktoré si mnohí muzikanti zamilovali a následne ich ďalej rozvíjali do modernej podoby, prevrátili sme ich hore nohami a sledovali čo sa stane. Ľudí, ktorí ma už roky chcú počuť rapovať, by mohla baviť istá divokosť na nahrávke, ktorú som do nej dostal,“ dodáva Furlong.

Podľa jeho slov dobrodružné muzikálne rozhodnutia a nápady každého člena kapely vytvorili osviežujúci album: „Rád by som im poďakoval, že sme to spolu takto dali, pretože takáto práca si žiada celého človeka.“

Jacoby Shaddix tiež prezradil, že počas procesu vzniku albumu Crooked Teeth čerpal inšpiráciu z hudby kapiel Led Zeppelin a Faith No More. Zo skupín, ktoré podľa neho nikdy nezaspali na vavrínoch po vydaní úspešného singla. Pre speváka je kapela Papa Roach osobnou záležitosťou. Odhaľuje mnoho jeho osobných víťazstiev ale tiež najtemnejšie charakterové chyby, čiže má s ňou zvláštny „love-hate“ vzťah, ktorý nedokáže zastaviť.

Kapela sa teší na premiéru na Slovensku. Zahrá v zložení: Jacoby Shaddix – spev, Jerry Horton – gitara, Tobin Esperance – basgitara, Tony Palermo – bicie.

Projekt IN CASTLE prináša počas letných mesiacov open-air koncerty známych zahraničných i slovenských hudobníkov do nádherného prostredia Zámockého parku a Amfiteátra v Seredi. V Zámockom parku i v Amfiteátri sa nachádza približne tisíc miest na voľné sedenie a plocha na státie. V areáli sa budú nachádzať aj stánky s občerstvením.

Viac informácií získate na webovej stránke projektu IN CASTLE alebo na facebooku. Predaj vstupeniek v sieti Predpredaj.sk.

Zdroj: Bibiána Grebeňová Šedivá, Agentúra KVAS
Foto: archív Papa Roach