Úplne nový hudobný projekt Dobre Už Bolo zverejnil klip k svojej debutovej skladbe s názvom Ramená. Stalo sa tak v pondelok 4. februára o 14:00 prostredníctvom svojho YouTube kanálu.

Za týmto projektom stojí Martin Bilička, člen Košickej undergroundovej punkrock/hardcore kapely Retfish. Je to vôbec jeho prvá skladba v slovenčine, keďže posledných takmer  14 rokov tvorili Retfish skladby výhradne v angličtine. Postaral sa ako o text tak aj o hudbu.

Text skladby je zasadený do rozhovoru medzi dvoma ľuďmi. Tento rozhovor predstavuje kritickú časť ich vzťahu a je prerozprávaný len jedným z účastníkov. V skladbe okrem gitár môžeme počuť aj violončelo, či jednoduchý klavír. Samotný klip potom len podčiarkuje ponurú atmosféru, ktorú skladba navodzuje. V podstate však ide o bežnú udalosť, ktorou si prešla väčšina z nás. Zaujímavosťou klipu je, že sú v ňom použité reálne zábery z Martinovho osobného života.

Skladba ako aj celý projekt vznikli veľmi spontánne. Prebehlo len niekoľko týždňov od dokončenia dema cez nahrávania až po natočenie samotného klipu. Skladba sa nahrávala v štúdiu skupiny The Parentals. Celý dohľad nad nahrávacím procesom si vzal na starosť Miro Felber z tejto spriatelenej kapely. O klip sa postaral Rasťo “Rusty” Bača. Mal na starosti všetko od réžie, kamery až po samotný strih.

Videoklip si môžete pozrieť tu.

Viac informácií o projekte Dobre Už Bolo nájdete na oficiálnych kanáloch Facebook, Youtube alebo Instagram.

Zdroj: Dobre Už Bolo

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.