Termín vydania nového albumu formácie Peter Cmorik Band s lídrom Petrom Cmoríkom sa blíži a tak vôbec nie je zvláštne, že vychádzajú piesne, ktoré prinášajú ochutnávky z pripravovaného diela. Po smutne spomienkovej piesni Pripíjam, ktorá chytila v týchto ťažkých rokoch za srdce mnoho ľudí, prichádzajú v rade hneď dve nové veci, spojené klipom na pokračovanie- gitarovky Protipól a 3 minúty.

“Nápad na klip na pokračovanie prišiel veľmi spontánne a hneď nás táto myšlienka aj začala baviť, riešili sme situácie, scenáre, srandy. Takže sme použili jeden z voľných víkendov niekedy v marci a za dva dni sme natočili dva videoklipy. Aby toho nebolo málo, o ďalšie dva dni sme natočili aj klip k Pripíjam, ktorý je už nejaký čas vonku. Tri klipy za týždeň, to nie je málo”- hovorí Peter.

V Protipóle vidíme kapelu na hoteli ráno po koncertnej noci. Každý sa po svojom pomaly prebúdza, napr. Petra nájdeme v košeli s kravatou z minulého večera vo vani plnej vody. Oblečení sa prebúdzajú aj chalani z kapely, niekto v sprche, niekto ako mŕtvolka na posteli, a všetci sa pomaly rozpamätávajú a spomínajú na to, čo sa to včera v noci všetko zomlelo. Je vidieť, že noc bola náročná a spomienky útržkovité, náznakové. Ako spomienky sa v Protipóle sa používali zábery z ďalšieho klipu na pieseň 3 minúty, ktorá nám odostrie závoj náznakov a ukáže, presne ako ten večer vyzeral. A bude to zábava!

“Bude zaujímavé pozrieť si tieto dva klipy za sebou, my sme sa na nakrúcaní veľmi dobre bavili a máme pocit, že táto vtipná štylizácia pobaví aj našich fanúšikov”- dodáva Cmoro, ktorý samozrejme po piatich hodinách točenia vo vani rovno ochorel.

Pieseň 3 minúty vyjde o tri týždne po premiére Protipólu.


“V nových piesňach na albume, ktorý vychádza v októbri, sme dali priestor viac vysokým polohám môjho hlasu, vtipnejším textom, tancujúcim bicím a hlavne gitarový riffom. Je to určite viac fun :). Keď si robíme srandu, voláme to guitardisco” – hovorí s pobavením Cmoro.

Protipól bola prvou piesňou zloženou pre nový album, a z nej sa vyvíjal a dolaďoval štýl, ktorým sa album uberá- viac gitary, rýchlejšie tempá, proste viac rocku.

O text piesne Protipól sa postaral čoraz viac do povedomia sa dostávajúci Michal Mifkovič (písal niekoľko textov pre Peter Bič Project) a je o tom, ako žena robí mužovi svet lepším a krajším, napriek tomu, že svet muža a ženy je často založený na protikladoch, takže odveký paradox.

Zdroj: Kristóf Kiss, manager PETER CMORIK BAND