Album Labutie piesne z roku 1993 je voľným pokračovaním albumov Zelená pošta a Na II. programe sna, ktoré spoločne vytvorili Pavol Hammel, Marián Varga a Radim Hladík, pričom na tomto albume sa textársky podieľal popri Kamilovi Peterajovi aj Boris Filan. Tieto veľké mená sú doplnené elitnou zostavou ďalších hudobníkov (Frešo, Griglák, Jaro, Karvaš a Zeleňák). To všetko je zárukou výnimočného a dnes už legendárneho titulu, ktorý vyšiel 27.8.2021 v reedícii po takmer 30 rokoch na CD aj LP.

„Pri nahrávaní albumu sme si hovorili, dúfam, že to nebudú naše labutie piesne, no a odvtedy prešlo už skoro 30 rokov. Tešilo ma, že gitarista Radim Hladík tu bol aktívny už pri spoločnom zrode platne v štúdiu na rozdiel od niektorých iných spoločných albumoch, kde sa len čiastočne spolupodieľal a musím ešte poukázať na unikátny záznam spevu Mariána Vargu, ktorý je zachytený v piesni III.svetová,“ spomína Pavol Hammel.

Hrá a spieva na albume: Pavol Hammel (spev, akustická gitara), Radim Hladík (gitary), Marián Varga (klávesové nástroje), Fedor Frešo (basová gitara), Juraj Griglák (basová gitara), Anton Jaro (basová gitara), Martin Karvaš (klávesové nástroje a programovanie), Cyril Zeleňák (bicie nástroje)


Zoznam piesní na albume Labutie piesne

A1 01. RANNÁ HUDBA
A2 02. VTÁK DO SMUTNÝCH POČASÍ
A3 03. SRDCE NA UZOL
A4 04. INTERLUDIO INQUIENTO
A5 05. PEUR DE SOI MÈME
A6 06. KVIETKY
A7 07. FANFARETTA
A8 08. KŠEFT Z NEBA
B1 09. ZLATÁ BRÁNA
B2 10. ZABIME JU
B3 11. III. SVETOVÁ
B4 12. LABUTIE PIESNE
B5 13. FILOZOF OPICA
B6 14. V OČISTCI
B7 15. OROL A PANNA
B8 16. NOČNÁ HUDBA

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music