Lazy the Kids prichádzajú so svojim debutovým EP – Sunshine. Dvojica Roman Krajčí  (MoonDogg) a Dominik Javurek (Freddie Ferett) sa tak hlási o slovo na slovenskej hudobnej scéne.

„Nebavil nás už rap a songy, ktoré sme počúvali, tak sme začali písať vlastné“ hovorí autor textov Freddie Ferret. „Ja som kedysi hrával v skupine, mali sme aj zopár koncertov, potom ma to prestalo baviť a nejak som sa na to vykašlal. Otvoril som si bar a tam sme sa stretli s Freddiem. Bolo to dosť bizarné, lebo ako som robil drinky, tak som sa započúval do debaty o hudbe, ktorú viedli hostia v bare. Jedným z nich bol Freddie, a tak sme sa dohodli, že niečo nahráme“ približuje ďalej MoonDogg

„Doniesol  som texty, Roman hudbu a začali sme postupne tvoriť a nahrávať uňho v kuchyni. Zohrali sme sa naozaj veľmi rýchlo, až tak, že niekedy som ešte len dopisoval text, a už sme nahrávali“ dopĺňa Freddie.Skladby sme potom doniesli Janovi Tlamkovi do TC štúdia, ktorý sa nakoniec postaral o celkový mix a mastering, a to je asi celý príbeh“ uzatvára MoonDogg  „Postupne som na tom pracoval už u mňa v štúdiu a vôbec sme nemali žiadne očakávania, ale nakoniec z toho vzišlo debutové EP, päť songov a teším sa z toho“ dopĺňa Ján Tlamka, ktorého poslucháči poznajú aj pod menom DJ LUREX.


Zdroj: Tomáš Karpel, Universal Music