V krásnom nízkotatranskom prostredí horehronskej obce Pohorelá sa toto leto v úvode festivalu pre tých najmenších účastníkov predstaví profesionálne nezávislé Divadlo SpozaVoza z ich inscenáciou s názvom ˝Guten Tag, herr Grimm! (Dobrý deň, pán Grimm!). Po minuloročnom úspechu dostanú priestor na svoju hudobnú prezentáciu opäť aj tí najmladší a najnádejnejší horehronskí muzikanti zo Súkromnej základnej umeleckej školy Talentárium. Svoje ˝25˝ jubileum bude na festivale oslavovať horehronská rocková legenda Druhý Dych. Svätojánsku noc by sme si ani tento rok nevedeli predstaviť bez pohorelsko-bystrickej folk-reggae stálice Reku Synku, ktorá medzi Vás klasicky prinesie vánok horehronsko-jamajských rytmov reggae muziky! Pomyselný prvý koncertný blok festivalu uzavrie kvalitná bystricko-pohorelská bluesová formácia Blues Generation.

Hlavný LINE UP pre Vás po prvý krát v histórii festivalu otvorí partia mladých muzikantov pod názvom Čendeš s ich originálnou interpretáciou rusínskeho folklóru netradičným spôsobom s prvkami ľudovej, klasickej a populárnej hudby ale aj balkánskych rytmov či jazzu. Po nich na pódium vybehnú novodobí nasledovníci a vlajkonosiči nitrianskej rockovej školy Zoči Voči. Najväčším lákadlom a hlavným headlinerom festivalu bude bezpochyby bratislavská reggae formácia Medial Banana, ktorí sú v hudobných kruhoch právom označovaní za ikonu slovenského reggae! Záver festivalu bude patriť dvojici slovenských DJ-ov s názvom Malalata, ktorí medzi Vás prinesú jedinečnú fúziu balkánskych beatov, cigánskej muziky, mexického cumbie, karibského reggae a nad ránom roztancujú úplne, že každého z Vás!…


Oslávte príchod letného slnovratu na Horehroní, počas magického hudobného festivalu SVÄTOJÁNSKA NOC PLNÁ HUDBY 2023! Tešíme sa na Vás v areáli prírodného amfiteátra horehronskej obce Pohorelá, v tradičnom období pálenia jánskych ohňov, a to v Sobotu 17. 06. 2023.

Vstupenky zakúpite cez tootoot.fm.

Predpredaj vstupeniek:
– 7,00 € predpredaj (cena sa bude zvyšovať)
– 5,00 € dôchodcovia (na mieste)
– 5,00 € ZŤP (na mieste)

Deti do 120 cm majú vstup zdarma – samozrejme, v sprievode dospelej osoby.
ZŤP – S – vozičkári majú voľný vstup, ich sprievod si hradí plnú cenu vstupenky.


LINE UP – Svätojánska Noc Plná Hudby 2023
14:30 – 15:30 – Divadlo SpozaVoza
16:00 – 16:30 – ZUŠ Talentárium
17:00 – 17:40 – Druhý Dych
18:10 – 18:50 – Reku Synku
19:20 – 20:00 – Blues Generation
20:30 – 21:30 – Čendeš
22:00 – 23:15 – Zoči Voči 
23:45 – 01:00 – Medial Banana
01:30 – 02:30 – Malalata

Zdroj: Andrej Polák, Svätojánska Noc Plná Hudby