Fanúšikovia Eminema tento rok oslavujú Vianoce o pár dní skôr. Práve dnes totiž americký rapper, producent, herec a zakladateľ Shady Records vydáva nový album s názvom Revival. Pilotný singel Walk On Water, ktorý nahral v spolupráci s hviezdnou Beyoncé, bol zverejnený 10. novembra a mnohých svojím soundom prekvapil. Ide o precítenú klavírnu baladu, akú by od Eminema čakal málokto. Singel je pravdivou výpoveďou o kariére jedného z najuznávanejších a komerčne najúspešnejších rapperov hudobnej histórie, ktorá však vzhľadom k ohromnej sláve, drobnohľadu verejnosti a vysokým očakávaniam nebola vždy prechádzka ružovou záhradou. Eminem sa v piesni okrem iného priznáva, že aj on je len obyčajný človek.

Okrem už spomínanej Beyoncé na novom albume Eminemomspolupracovala celá plejáda hviezdych mien, ako Alicia Keys, Ed Sheeran, Pink, Skylar Grey, X Ambassadorsa ďalší. Produkčne sa pod albumRevival podpísali známe esá, ako napríklad Dr. Dre, Skylar GreyRick Rubin či samotný Eminem. Je teda jasné, že rapper ani tentoraz nenechal nič na náhodu a svetu dnes predstavuje do detailov premyslené dielo.

O tom, že Eminem je výnimočný hudobník svedčí okrem iného aj 15 cien Grammy, ktoré sa mu počas kariéry podarilo získať. V roku 2002 dokonca dostal Oscara za najlepšiu filmovú pieseň, ktorou sa stal song Lose Yourself z úspešného filmu 8 Mile. Z najúspešnejších albumov The Marshall Matters LP a The Eminem Show sa predalo 40 miliónov kusov a obidva získali diamantové ocenenia. Medzi jeho najväčšie hity patria piesneLose YourselfNot AfraidLove The Way You Lie (feat. Rihanna) a The Monster (opät feat. Rihanna), ktoré sa všetky stali jednotkou v prestížnom rebríčku  Billboard Hot 100. V roku 2009 bol Eminem vyhlásený za najlepšieho umelca dekády, získal ocenenie Global Icon.