Jeden z najúspešnejších skladateľov modernej éry Andrew Lloyd Webber pri príležitosti osláv sedemdesiatych narodenín vydáva album Unmasked: The Platinum Collection, ktorý je plný hitov z pera Kráľa muzikálov. Na albume, ktorý vznikal v legendárnych Abbey Road Studios sa objavia napríklad melódie z Cats, Jesus Christ Superstar, The Phantom of The Opera alebo Sunset Boulevard, a to v podaní hviezd ako sú Beyoncé, Lana Del Rey, Gregory Porter či Madonna.

Kompilácia sleduje celú Webberovu kariéru trvajúcu už päť dekád – od prvého uvedenia muzikálu Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat z roku 1968 až po súčasnú School of Rock. Na albume sa okrem dobre známych skladieb, ktoré boli ocenené mnohými „standing ovations“, objavia nové orchestrálne suity a nové verzie skladieb v podaní Nicole Scherzinger ( Memory z Cats), Gregoryho Portera (Light at the End of the Tunnel zo Starlight Express) a Lany Del Rey (You Must Love Me z Evity) spolu s doteraz nevydanou piesňou Learn To Be Lonely, ktorú spievala Beyoncé na Academy Awards v roku 2005.

Unmasked: The Platinum Collection vychádza už 16. marca a bude dostupná ako 2 CD aj 4 CD edícia. Rozšírená verzia bude obsahovať exkluzívnu 40-stránkovú knihu, ktorá prostredníctvom slova rešpektovaného divadelného kritika Michaela Coveneyho do hĺbky približuje každú skladbu.

Andrew Lloyd Webber za dobu trvania svojej kariéry  predal nadšeným divákom vyše 330 miliónov lístkov. The Phantom of the Opera je najdlhšie bez prestávky hrané predstavenie v histórii West Endu a minulý rok sa Webberovi ako prvému človeku v histórii podarilo dosiahnuť rekord, v rámci ktorého mu na Broadwayi hrajú aj štyri predstavenia naraz. O výnimočnosti autora svedčia aj tri ceny Grammy, sedem cien Tony, jeden Zlatý Glóbus a Oscar, ktorých je držiteľom.

Zdroj: Dominika Dirgasová, Universal Music