Slovenská hudobná stálica Longital a oceňovaná česká speváčka Lenka Dusilová vystúpia 17. februára v bratislavskom karloveskom klube Kamel. Výnimočné spojenie krehkosti a nespútanosti v osobitom prejave oboch interpretov sľubuje neopakovateľný zážitok.

Skupina Longital sa za 16 rokov predstavila na koncertoch v 12 krajinách Európy, USA a Kanade. Aktuálny a v poradí dvanásty album  Divoko (2016) bol nominovaný na cenu Radio Head Awards v kategórii Album roka, kritici na Slovensku a v Česku ho okamžite zaradili medzi najzaujímavejšie slovenské albumy. Longital pôsobí v zložení: Shina (spev, basgitara), Dano Salontay (gitara, slák) a Marián Slávka (bicie, klavír). Shina popri vlastnej hudobnej tvorbe vedie prestížny slovenský label Slnko records, ktorého albumy sú oceňované u nás i v zahraničí.

Lenka Dusilová ako speváčka, skladateľka, hudobníčka a producentka, je zase mimoriadny zjav českej hudobnej scény. Z pozície pop-rockovej hviezdy sa táto päťnásobná držiteľka hudobnej ceny Anděl posunula k osobnejšiemu výrazu a nebojí sa prekračovať žánrové línie. V Bratislave sa predstaví koncertným sólo programom, v ktorom okrem svojich autorských umeleckých kvalít dokazuje aj bravúrne ovládanie nových hudobných technológií.

Lenka sa začala o kapelu Longital zaujímať už pred mnohými rokmi, keď si objednala ich CD na dobierku. “Akurát že sa vrátilo nevyzdvihnuté. Odvtedy si CD radšej odovzdávame osobne, lebo sa naše cesty pomerne často stretávajú, zaspomínal si Dano Salontay z Longitalu. Prvýkrát sa spoločne stretli na jednom z prvých ročníkov festivalu Colours of Ostrava v backstagi.

Longital a Lenka Dusilová v posledných rokoch absolvovali spoločné klubové turné a aj niekoľko veľkých koncertov (Praha, Brno, Bratislava). Na pražskom krste albumu Divoko sa Lenka ujala role krstnej mamy a spievala aj vokály k titulnej, rovnomennej skladbe. Je tam veľký priestor na hlasy v závere a Lenka ju má veľmi rada. Ak v deň koncertu všetko pôjde ako má, určite ju spolu zahráme aj v Bratislave,“ dodávajú členovia Longitalu. Ich spolupráca s českou hudobníčkou na pódiu je spontánna a neopakovateľná. Umelecká otvorenosť a ľudská blízkosť obidvoch headlinerov nevylučuje, že na pódiu vzniknú nové hudobné prekvapenia.

Vstupenky na koncert a bližšie info o predpredaji nájdete na TICKETPORTAL.sk. Viac informácii o interpretoch nájdete na ich oficiálnych stránkach www.lenkad.comlongital.com

Zdroj: Alexander Čerevka, Slnko Records