CinemArt SK

Halle Bailey a Javier Bardem, Ariel a kráľ Triton z filmu Malá morská víla od spoločnosti Disney, ktorý je hranou reimagináciou animovanej klasiky štúdia, sa včera zúčastnili na premiére filmu v mexickom kine Cinepolis Parque Toreo. Film „Malá morská víla“ vizionárskeho režiséra Roba Marshalla sa do našich kín dostane už 25. mája.

„Malá morská víla“ je obľúbený príbeh Ariel, krásnej a temperamentnej mladej morskej víly s túžbou po dobrodružstve. Najmladšia z dcér kráľa Tritona a zároveň najodolnejšia Ariel túži zistiť viac o svete za morom a počas návštevy hladiny sa zamiluje do šviháckeho princa Erika. Hoci morské panny majú zakázané stýkať sa s ľuďmi, Ariel musí nasledovať svoje srdce. Uzavrie dohodu so zlou morskou čarodejnicou Uršulou, ktorá jej dá šancu spoznať život na súši, ale nakoniec ohrozí jej život – a korunu jej otca.

Vo filme účinkujú speváčka a herečka Halle Bailey ako Ariel; Jonah Hauer-King ako Eric; držiteľ ceny Tony Award® Daveed Diggsako hlas Sebastiana; Awkwafina ako hlas Scuttle; Jacob Tremblay ako hlas Floundera; Noma Dumezweni ako Kráľovná; Art Malik ako Sir Grimsby; s držiteľom Oscara® Javierom Bardemom ako kráľ Triton; a dvojnásobnou nominantkou na Oscara® Melissou McCarthy ako Uršula.

Režisérom filmu „Malá morská víla“ je na Oscara® nominovaný Rob Marshall, scenár napísal dvojnásobný nominant na Oscara David Magee. Hudbu k piesňam zložil niekoľkonásobný držiteľ Oscara® Alan Menken, texty piesní Howard Ashman a nové texty piesní napísal trojnásobný držiteľ ceny Tony Award® Lin-Manuel Miranda. Producentmi filmu sú dvojnásobný držiteľ ceny Emmy® Marc Platt, Miranda, dvojnásobný držiteľ ceny Emmy John DeLuca a Rob Marshall, výkonným producentom je Jeffrey Silver.


Novú Disney snímku Malá morská víla prináša do kín distribučná spoločnosť CinemArt SK už 25. mája.

Zdroj: Perla Zinčíková, CinemArt SK
Foto: CinemArt SK