Skupina MODUS v roku 2017 oslávila 50 rokov od svojho založenia. Ako jedna z prvých bigbeatových kapiel v Československu, si poslucháčov získala najmä nápaditou autorskou tvorbou, skvelými speváckymi výkonmi a vysokou úrovňou živých vystúpení. Kapela má za sebou osem štúdiových albumov a deväť kompilácii. 

Nový album ReGenerácia  vychádza práve dnes po 30-ročnej odmlke a dokazuje, že MODUS má čo povedať aj po takom dlhom čase. Nový album nadväzuje na bohatú históriu skupiny, no autorsky, zvukovo aj interpretačne znie veľmi aktuálne, je žánrovo pestrý a cítiť z neho úprimné výpovede všetkých členov kapely. MODUS prešiel počas svojej existencie rôznymi zmenami. Medzi najnezabudnuteľnejšie mená, ktoré v skupine pôsobili patrí napr. Janko Lehotský, Marika Gombitová, Ján Baláž, Miroslav Žbirka, Ľubo Kyslík Stankovský či Laco Lučenič. Aktuálne v kapele pôsobia dvaja zo zakladajúcicich členov Ján Baláž (gitara, spev) a Ľubo Kyslík Stankovský (bicie, spev) a traja noví členovia Juraj Zaujec (gitara, spev), Pavol Bartovic (klávesy, spev) a Juraj Varga (basgitara, spev).

Album ReGenerácia obsahuje 10 nových skladieb (zoznam viď nižšie) vrátane piesní Dávam ti všetko (2016),  Neviem viac a najnovšieho singla Láska  liečiktorý aktuálne ponúkame do slovenského éteru aj s videomNový song naspieval Jano Baláž a je plný vokálov a rôznych farebných tónov.  “Jedného dňa som zobral gitaru, ako to často robievam a zložil som  melódiu, ktorú som poslal môjmu kamarátovi Martinovi Sarvašovi, aby ju otextoval. Raz som sedel  v čakárni u lekára,  a tak som sa zamyslel nad tým, čo je vlastne liekom na  všetky  ľudské neduhy a napadla ma  láska!  Keď som mal skladbu hotovú, sedeli sme s Jankom Balážom v štúdiu a bol nejaký unavený, tak mu vravím:  Janko, zaspievaj si túto pesničku, tá ťa určite vylieči !„ hovorí s úsmevom jeden z autorov piesne Láska lieči Ľubo Kyslík Stankovský.

O texty na novom albume sa postarali Juraj Soviar, Mirka Ábelová, Martin Sarvaš, Peter Lehotský a Vlasta Brezovská. „Každý z nás priniesol kopec nových skladieb a tie, ktoré schválila celá kapela sme zaradili na album. Autorsky to je zaujímavé, keďže tam máme piesne od štyroch z piatich aktuálnych členov Modusu, čiže od Janka Baláža, Kyslíka, Palka Bartovica a odo mňa. ” vysvetľuje Juraj Zaujec.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music
Foto: Dana Balaz

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.