Už koncom tohto mesiaca vás pohltí liečivý mix pozitívnych vibrácií, energie a hudby počas festivalu Uprising v Bratislave. Jubilejný ročník populárneho festivalu reggae a urban hudby sa po desiatykrát uskutoční v obľúbenej lokalite jazera Zlaté piesky od 25. do 26. augusta. Fanúšikovia z celej Strednej Európy sa môžu tešiť na obrovskú letnú narodeninovú párty s hviezdami zo sveta reggae, dancehallu, hip-hopu, drum’n’bassu, junglu, dubu a mnohých príbuzných žánrov.

Sledujte finálny plagát a nový TV spot festivalu.

Nielen citlivo zvolený hudobný program, ale aj kombinácia neopakovateľnej atmosféry a pohodlný prístup do a z hlavného mesta sú zárukou spokojnosti všetkých typov návštevníkov festivalu Uprising. Popri množstve zábavných workshopov, letných športoch a exotickom menu s neobyčajne pestrou gastro ponukou budú najväčšou atrakciou vystúpenia umelcov z celého sveta na štyroch veľkých pódiách a v niekoľkých ďalších hudobných zónach.

Tento rok k nám pricestujú hviezdy svetového významu – The Wailers, legendárna kapela Boba Marleyho priamo z Jamajky s repertoárom plným nesmrteľných hitov. Ďalej zahrá aj africká reggae superstar Alpha Blondy, britskí Macka BCongo Natty, General Levy a Zion Train. Ako headliner desiatych narodenín festivalu Uprising vystúpi globálna superstar Sean Paul, ktorý patrí k najväčším hitmakerom poslednej dekády. Nežné pohlavie bude reprezentovať mladá a šarmantná reggae speváčka Nattali Rize z Austrálie, dcéra jamajskej legendy Denisa Browna – Marla Brown, Eva Lazarus alebo roots reggae speváčka Queen Omega z ďalekého Trinidadu.

Posledná šou kapely Irie Révoltés

Priaznivci kapely Irie Révoltés majú poslednú príležitosť zažiť ich nespútanú show, keďže sa rozhodli ukončiť kariéru a pracovať na vlastných projektoch. Soundsystémovú dub & reggae kultúru zastúpia Mungo’s Hi Fi, Vibronics, Manudigital či Tuff Steppas. Drum’n’ass maniaci by si nemali nechať ujsť djský set od Pendulum & Verse, ktorí sú považovaní za priekopníkov svojho žánru a za jedno z najzvučnejších mien vo svete elektronickej hudby. Myslelo sa opäť aj na fanúšikov hip-hopu, ktorých zaručene potešia shows v podaní Pharoahe Monch z New Yorku či energických Foreign Beggars z Londýna, alebo domáci Strapo, Boy Wonder & Idea, Solid Move, Gleb a ďalší.

TV Spot k Uprisingu 2017

Sledujte zábavný TV Spot k Uprisingu 2017, v ktorom si okrem maskota festivalu zahrali aj chalani z Medial Banana, Polemicu a Lasky z Pary.

Za domácu reggae a ska scénu tento rok vystúpia Medial Banana, Polemic a Dr. Ring Ding, N3O Akustika, Serpico, Rida Radar, nové projekty Konekshan či Pokyman & Lukie Fwd, ale aj mimožánroví Para a Sendreiovci.

Kto raz zažil tú neskutočnú energiu Uprisingu, nedočkavo odpočítava dni do ďalšieho pokračovania veľkej oslavy nielen karibskej hudby a kultúry. Štyri veľké pódiá a niekoľko menších hudobných zón, rôzne gastro špeciality zo všetkých kútov sveta, workshopy, športové atrakcie ako capoeira, jóga alebo u-rampa poskytujú množstvo zážitkov aj pre najnáročnejších festivalových nadšencov. Pridajte sa k pohodovej Uprising rodinke a užite si areál plný zelene, čarovných zákutí a privítajte s nami nezabudnuteľné východy slnka už počas posledného augustového víkendu. Oslavujte lásku, mier a jednotu a nepremeškajte najlepší žúr tohto leta na Zlatých pieskoch v Bratislave – Uprising Festival 2017.

Ak ešte stále nemáte lístky, poponáhľate sa! Možnosť na zakúpenie vstupenky za zvýhodnenú predpredajovú cenu v sieti Ticketportal (za €50) máte už len do piatku 4. augusta (DNEŠKU !!!).

Od 5. augusta sa cena vstupeniek zvyšuje na €55 a spolu s ďalšími užitočnými informáciami ich nájdete na stránke festivalu www.uprising.sk. K dispozícii je posledných cca 4000 vstupeniek.

Viac info:

Zdroj: Sveťo Moravčík, KULTURISE

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.