Trnavčania pivo milujú. Dokazujú to každoročne na Trnavskej 13, už tradičné miesto v kalendári však majú aj Slávnosti piva. Tento rok sa akcia pre milovníkov zlatistého moku uskutoční 18. a 19. augusta.

Návštevníci Promenády si skutočne prídu na svoje. Počas dvoch dní ich čaká viac ako sto druhov piva, rôznych pivných špeciálov a pochutín vhodných k pivu.

V ponuke nebudú chýbať guláš, cigánska, klobásy, podplameníky a iné dobroty, ktoré sa priam núkajú ku kríglu oroseného.

O hudobný program sa postarajú kapely On the Road a Trio Acoustic, akciou bude sprevádzať moderátor a DJ Slávo Dratva. Na svoje si prídu aj deti, pre ktorých bude pripravený skákací hrad.

Brány Sadu Antona Bernoláka sa pre milovníkov piva otvoria v piatok o 15.00, slávnostné narazenie suda zástupcom trnavskej radnice bude v sobotu o 14.00. Stane sa tak v spoločnosti kráľa Žigmunda a obnovia tak varečné právo v Trnave.

Generálnym partnerom akcie je Pivovar Karpat. Podujatie organizuje občianske združenie Trnavská 13. To spája ľudí, ktorí majú radi zábavu, hudbu, kultúru, šport, pivo aj nealko, turistiku a recesiu. Každoročne organizuje dve obľúbené akcie – pivný pochod Trnavská 13 (vždy v druhý júnový víkend) a Slávnosti piva (vždy v tretí augustový víkend).

Rok 2017 je výnimočný svojím jubileom, kedže od vzniku Trnavskej 13 uplynulo 20 rokov. Na svete je zároveň už šiesty ročník Slávností piva.

Ďalšie potrebné info môžete nájsť na webe www.tt13.sk, sociálnej sieti Instagram: @trnavska13, prípadne na Facebooku v tomto evente.