Kapela NO NAME je úspešná aj za hranicami Slovenska! Hudobníkov potešila príjemná správa zo Španielska. Pesnička “Povedz mi” z dnes už z megaúspešného albumu “S Láskou” sa v Španielsku v rámci ITUNES popchart dostala do hitparády. Nezaostáva ani aktuálny česko-slovenský singel „Ži…a nech žít“, ktorý spustil veľký ohlas. Obe skladby zahrá kapela na Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019, ktoré sa chystá na jar budúceho roka po celom Česku a Slovensku! Nenechajte si ujsť hity „Čím to je“, „Žily“ či „Ty a tvoja sestra“ od Košíc až po Karlovy Vary, NO NAME naplánovali 5 zastávok po Slovensku a 18 v Česku!

Skupina NO NAME už roky dokazuje, že jej úspech presahuje hranice Slovenska. Kapela získala už desaťkrát v Českej republike prestížne ocenenie Slávik bez hraníc. Teraz prišla chvála zo Španielska.

„Dostali sme oficiálny mail spoločnosti Believe Digital, ktorá monitoruje celý hudobný, digitálny svet. Oznámili nám, že pesnička Povedz mi je aktuálne 116-ta najpočúvanejšia v I tunes popchart v Španielsku. Je jasné, že nás to veľmi potešilo. Zvažujeme, že pripravované akustické turné rozšírime aj o Španielsko,“ smeje sa Igor Timko.

Veľký úspech má na konte aj nový jedinečný singel No Name “Ži…a nech žít”, ktorý chalani nahrali k 100. výročiu založenia Československa a Igor Timko ju otextoval a naspieval po slovensky a po česky!

„Pesnička spustila veľký ohlas, a okamžite sa nám začali ozývať organizátori.
Na koncerte na Staromestskom námestí na výročie vzniku ČSR sme museli dať prídavok. Skladbu „Ži…a nech žít“. Bolo to nádherné, v záverečných tónoch odbil Orloj. Moderátor programu Martin Hrdinka vyhlásil: dámy a pánové, toto sa už nikdy nezopakuje. Bolo to veľmi emotívne,“
neskrýva dojatie Igor Timko.

NO NAME  dostali okamžite ponuku koncertovať v Bruseli pri príležitosti 1918 – 2018. Spolu so skupinou Chinaski odpálili úžasný koncert. Novinku zahrali aj na koncerte 100 rokov Česko-Slovenska, kde si organizátor špeciálne vypýtal pesničku „Ži…a nech žít”. Zaznela v spoločnosti interpretov ako Jarek Nohavica, Lucie Bílá či Miro Žbirka.

Obe skladby zahrajú obľúbení hudobníci na Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019, ktorú naplánovali od februára až do apríla budúceho roka. Igor Timko, spev, Dušan Timko, gitara, Ivan Timko, bicie, Roman Timko, gitara, Vilo Gutray, basa a Zoli Šallai, klávesy, sa tešia na slovenských a českých fanúšikov. Na turné ich čaká spolu 23 koncertov! Vstupenky na Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019 si môžete kúpiť v sieti Predpredaj.sk. Viac informácií o skupine No Name nájdete na www.no-name.sk

Dermacol NO NAME Acoustic tour 2019

Slovenská republika

21.2. Trenčín Piano Club
22.2. Poprad Dom kultúry
8.3. Košice Spoločenský pavilón
14.3. Žilina Holiday Inn
29.3. Bratislava Istropolis

 

Česká republika

5.2. Zlín Kongresové centrum
6.2.  Jihlava DKO
12.2. České Budějovice DK Metropol
13.2. Pardubice Dům kultury Dukla
14.2. Náchod Městské divadlo Dr. Josefa Čížka
18.2. Opava Slezské divadlo
20.2. Znojmo Dukla konferenční a spoločenské centrum
26.2. Cheb KC Svoboda
27.2. Karlovy Vary Grandhotel Ambassador Národní dům
28.2. Chomutov Městské divadlo
2.3. Plzeň Měšťanská beseda
15.3. Český Těšín Těšínske divadlo
20.3. Písek Divadlo Fráni Šrámka
21.3. Liberec Dům kultury
26.3. Olomouc NH Collection Olomouc Congress
27.3. Ostrava Dolní Vítkovice – multifunkční aula Gong
4.4. Brno Mahenovo divadlo
11.4. Praha Forum Karlín

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: Filip Nagy

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.