Košice zažili kultúrnu udalosť roka, Richard Müller tu uviedol do života nové CD „Výberovka“! V legendárnej kaviarni Slávia ho pokrstila očarujúca Sima Martausová naozaj netradične – hudbou. Špeciálne na túto príležitosť totiž zložila skladbu „Richardovi“, ktorá textom odkazovala na jeho najväčšie hity.

Košická smotánka teda nielenže ako prvá získala nový dvojalbum, ale si tiež vo svetovej premiére vypočula túto hudobnú novinku. Na „Výberovke“ je dokopy 36 piesní Richarda Müllera z rokov 1984 až 2017. Metropolu východu si obľúbený spevák vybral za miesto krstu preto, že práve v tomto regióne štartuje aktuálne „Ona a on tour“. Prvý koncert turné odspieva 2. októbra v Prešove.

Legendárna kaviareň Slávia sa stala miestom hudobnej udalosti roka mesta Košice. Práve tu totiž Richard Müller po prvý raz predstavil verejnosti svoj najnovší dvojalbum „Výberovka“. Úlohy krstnej mamy sa ujala očarujúca Sima Martausová, ktorá úprimným vyznaním dojala Richarda aj publikum. 

„Richarda Müllera si veľmi vážim ako umelca aj ako človeka, preto teraz cítim až trému. Je pre mňa veľkou cťou, že si za krstnú mamu tohto CD-ka vybral práve mňa. Veľmi sa z tohto albumu teším. Richardovu tvorbu mám totiž veľmi rada, mnohé jeho pesničky milujem a tak ich mám pokope. Keďže tento večer má byť predovšetkým o ňom, rozhodla som sa CD-ko pokrstiť hudbou. Špeciálne pre túto príležitosť som len pred dvoma dňami zložila pieseň, ktorá je vyskladaná z názvov Richardových najväčších hitov,“ povedala Sima Martausová.

Na dvojcédečku „Výberovka“ je dovedna 36 piesní z obdobia 33-ročnej hudobnej kariéry obľúbeného speváka. Sú medzi nimi najväčšie hity ako „Po schodoch“, „Nebude to ľahké“, „Cigaretka na dva ťahy“, či novšie „Julia Roberts“ alebo spoločný duet so Simou „Svätojánske mušky“. Okrem toho je na albume aj množstvo menej známych krásnych skladieb.

„Tento výberový album je tak pol na pol vyskladaný z hitov, ktoré ľudia dobre poznajú, a z piesní, ktoré patria k mojim najobľúbenejším, ale verejnosť ich možno až tak dobre nepozná. Verím, že práve vďaka tomuto CD ich ľudia spoznajú a obľúbia si ich,“ vysvetlil  Richard Müller.

Košice sa miestom krstu nestali náhodou. Richard Müller totiž svoje aktuálne turné štartuje na východe. Prvé tri koncerty odohrá v tomto regióne. Na krste preto ponúkol aj malú hudobnú ochutnávku. Zahral štyri skladby s úplne novým a netradičným hudobným sprievodom.

„V Košiciach som ešte nikdy CDko nekrstil a toto krásne mesto si to zaslúži. Mám východ veľmi rád a mám tu úžasných fanúšikov,“ uzavrel  Richard Müller.

Na „Ona a on tour“ ide Richard s Adelou Vinczeovou a určite na ňom zahrá aj viaceré skladby z dvojalbumu „Výberovka“, avšak v novom prevedení. Najlepšia slovenská moderátorka bude slovenskú legendu spovedať pomedzi piesne a toto spojenie sľubuje množstvo prekvapení. Vstupenky sú  k dispozícii v sieti www.predpredaj.sk a v miestnych pokladniach.

Ona a On Tour
02.10. Prešov – Kino Scala
03.10. Košice – Angels Aréna
04.10. Humenné – Mestské kultúrne stredisko
09.10. Lučenec – Kino Apollo
10.10. Banská Bystrica –Športová hala
11.10. Nitra – PKO
17.10. Bratislava – Istropolis – Veľká sála
18.10. Bratislava – Istropolis – Veľká sála
19.10. Trenčín –Mestská  športová  hala
24.10. Trnava – Holiday Inn
25.10. Žilina – Dom odborov
20.11. Ostrava – Dům kultury města Ostravy
21.11. Brno –  Radost
27.11. Praha – Divadlo Hybernia
28.11. Hradec Králové – KD Střelnice
29.11. Liberec – Dům kultury Liberec

 

Zdroj: Propaganda House
Foto: René Miko