V poradí už ôsmy zimný Uprising sa uskutoční v sobotu 2. decembra 2017 a pozvanie do bratislavského Ateliéru Babylon tentokrát prijali európske hiphop ikony Looptroop Rockers.

Legendárna švédska zostava sa s klubovým koncertom na Slovensku naposledy ukázala pred neuveriteľnými vyše dvanástimi rokmi. Je priam obdivuhodné, že má táto charizmatická a obľúbená partička za sebou už viac ako 25 rokov v hudobnom priemysle. Pri tejto príležitosti už od apríla pravidelne vydávajú 25 nových singlov v priebehu 25 týždňov a oslavy zavŕšia veľkou tour so zástavkou aj na Slovensku.

Ako jedna z mála európskych hiphopových formácií sa Looptroop presadili aj v Amerike a ich duchaplné a chytľavé piesne si spieva niekoľko generácií ich priaznivcov všade kam zavítajú. Kultová legenda, na ktorej vyrastal nejeden fanúšik hiphopu a reggae prinesie na zimný Uprising show, kde sa stretnú ich najväčšie staré hity s novými a spoločne sa môžeme tešiť na to najlepšie z albumov ako Threesicksteez, The Struggle Continues, Fort Europa, Modern Day City Symphony, Good Things, Professional Dreamers či Naked Swedes.

Prvých 300 lístkov kúpite v sieti Ticketportal za €17, po vypredaní pôjde cena vstupenky na €20.

Zdroj: Uprising Festival