Kapela Family Friend sa hlási o slovo s novým singlom. Pilotná skladba Tak už sa smej z pripravovaného albumu načrtáva nový smer, ktorým sa chce zoskupenie uberať. Pozrite si ich nový videoklip.

Jakub Benko

Doteraz majú na konte dve EPčká, koncom minulého leta sa na týždeň zavreli do štúdia a nahrali svoj debutový album. Desaťskladbová nahrávka Confessions, ktorá vznikala pod odborným dohľadom Roberta „Bruckyho“ Bruckmayera, uzrie svetlo sveta už o pár týždňov. Jej príchod ohlasujú prvým singlom, skladbou Tak už sa smej.

Večierok s nečakaným zvratom

S námetom videoklipu oslovila kapela trnavského fotografa a videomakera Jakuba Benka. „Presne v tom týždni, keď sme sa rozhodli začať riešiť videoklip, sa Slovensko ocitlo už v neviem koľkom lockdowne, preto sme prvé stretnutia s Jakubom mali len na diaľku cez kameru,“ spomína na vznik videa speváčka Lenka. „S Jakubom sa však na všetkom dalo dohodnúť a naše nápady s nadšením uvítal. Slovo dalo slovo a prvý februárový víkend sme sa spolu s ďalšími priateľmi ocitli na chate, kde sme natočili náš nový klip.“

Zápasiť museli nielen s poriadnym chladom, ale potrápilo ich aj skoré vstávanie. Odmenou im boli krásne zábery pri východe slnka a netradičný videoklip, ktorému sa všetci veľmi tešia. „Veľmi sa chceme poďakovať všetkým, ktorí prišli s nami vymrznúť pri ohni. Bola to sranda, ani si nepamätám, kedy sme si boli naposledy opekať,“ smeje sa gitarista a kapelník Martin. Ich videoklipový večierok prerušia nečakané správy, pozrite si, ako ich táto na prvý pohľad bezstarostná párty dopadne.

Nový album, nová éra

Indie rocková kapela Family Friend už o pár týždňov predstaví svoj prvý album. Ich debut vznikol aj vďaka pomoci fanúšikov, ktorí podporili ich kampaň cez Start Lab. „Sme zvedaví na reakcie fanúšikov a priateľov, na nahrávke sme si dali skutočne záležať a každá z desiatich pesničiek má na nej svoje nezastupiteľné miesto. Confessions, alebo teda ‚Priznania‘, prinesie rozličné druhy spovedí, úprimných vyznaní či netradičných príbehov. Treba si ho vypočuť celý, skladby sú všelijako prepletené, sme hrdí na to, čo sa nám podarilo vytvoriť,“ navnaďuje fanúšikov Martin Molnár.

Trnavské zoskupenie si možno pamätáte vďaka EPčku Have You Ever, z ktorého najviac zarezonovala skladba June. Kapela k nej nahrala aj svoj prvý videoklip, ktorým chceli priblížiť obľúbené časti ich rodnej Trnavy. Kameramanskej práce sa vtedy na výbornú zhostil Roman Stráňai. Nové CD nájdete na všetkých streamovacích platfotmách, dôležité novinky sledujte na ich Facebooku či Instagrame. Tešiť sa môžete aj na fyzické kópie so svojským vizuálom od Radovana Vašáka.


Zdroj: kapela Family Friend
Foto: Jakub Benko