Tú jednu predstavuje elektro-popové duo, druhú mladá rocková krv v podaní Maja Krátkeho z Volume. Čerstvo zverejnená skladba s názvom „Hľadá sa“ sa dočkala aj profesionálneho videoklipu.

Žijeme zvláštnu dobu. Na túto skutočnosť upozorňujú Tufifty už od vydania ich debutu. V najnovšom singli však apelujú na niečo ešte dôležitejšie. „Ako spoločnosť sme podcenili vzdelanie a myslím, že nám chýba kritické myslenie,“ povedal Vojtech Irša, ktorý je producentom, autorom i hudobným motorom formácie. Zároveň tvrdí, že hlboký text má za úlohu upriamiť pozornosť poslucháča, ale aj diváka na zanedbané hodnoty.

Dôležitým a originálnym aspektom skladby je spolupráca s mladým rockovým spevákom Majom Krátkym z trenčianskej kapely Volume. „Vnímam to ako obojstranný prínos. Spolupráca dokonale demonštruje, že hudobníci z Trenčína držia pokope. Zároveň myslím, že jedna generácia sa od druhej má čo učiť,“ uviedol Majo. S týmto tvrdením sa stotožňuje aj Tufifty. „Žijeme v dobe, kedy hľadáme múdrosť nielen v hlavách, ale aj v srdciach. Táto pieseň, táto spolupráca aj ten klip je toho jasným dôkazom,“ dodal Vojto.


Pozornosť v klipe púta aj ženská postava, ktorá symbolizuje to hľadané. Vokály a klávesová stavba piesne je nápadito dokreslená elektrickou gitarou, čo vytvára skutočne unikátne spojenie nielen dvoch rozdielnych žánrov, ale aj svetov. Rukopisom formácie TUFIFTY sa tak do súboru trenčianskych hudobných prvkov zapísala nová litera.

Zdroj: TS, Volume Production