Americká pop-rocková kapela OneRepublic dnes vydáva záznam z koncertu Live In South Africa! Na DVD je, ako názov napovedá, zaznamenaný koncert, ktorý kapela odohrala v juhoafrickom Johannesburgu v The Coca-Cola Dome počas záverečnej etapy ich Native World Tour, ktoré pozostávalo z vystúpení v celkovo 154 mestách v 26 krajinách sveta. Turné trvalo viac ako dva roky, pričom každého koncertu sa zúčastnilo približne 20 000 nadšených fanúšikov a obrovskými štadiónmi sa tak pravidelne rozliehali hity ako Counting Stars, Apologize, All The Right Moves alebo If I Lose Myself.

Záznam z koncertu je doplnený o pôsobivý dokument, ktorý mapuje často náročnú cestu počas ktorej sa z muzikantov, na ktorých vystúpenia chodilo len pár ľudí, stala jedna z najpopulárnejších kapiel na svete, pravidelne vyhrávajúca prestížne hudobné ocenenia. OneRepublic v exkluzívnych rozhovoroch a archívnych videách rekapitulujú svoju minulosť a dlhú cestu, ktorú v šoubiznise prešli.

OneRepublic sa preslávili najmä vďaka spolupráci s producentom Timbalandom a ich spoločnej piesni Apologize, ktorá sa stala globálnym megahitom. Lídrom kapely je spevák, skladateľ a producent Ryan Tedder, ktorý spolupracoval aj s hviezdami ako sú Adele, Taylor

Swift, Beyoncé či U2, ďalej gitaristi Zach Filkins a Drew Brown, basista Brent Kutzle a bubeník Eddie Fisher.

Zdroj: Dominika Dirgasová, Universal Music