Korben Dallas, Medial Banana a Veronika Strapková. 3 pódiá ponúkne opäť netradične spojenú trojicu, ktorá však ukáže, že v hudbe je všetko možné. Muzikanti síce hrajú celkom odlišný žáner, no hudba ich dokáže geniálne spojiť. A moderátor Peter Bič v sebe dokonca objavil metalistu! Pozrite sa na to už tento piatok na Jednotke o 22:50 h.

Dominika Kentošová

Novinky aj hity. V relácii 3 pódiá zaznejú aj skladby, ktoré ešte nepoznáte, no presvedčia vás, že hudobníci ani v čase pandémie nazaháľajú. A sú radi, že môžu svoje koncerty sprostredkovať aspoň cez televízne obrazovky.

„Je výborné, že slovenská hudba dostáva takýto veľký priestor, najmä v období, keď nemôžu byť koncerty. Poslucháčom aj hudobníkom to pomôže prekonať túto krízu. Zároveň je dobré, že sa v relácii stretávajú rôzne skupiny a štýly, ľudia tak majú šancu spoznávať nové veci a aj muzikanti sa môžu stretnúť s kolegami, s ktorými by sa inak nemali kde zoznámiť. Doba je síce smutná, ale o to lepšie padnú energické skladby. Zahráme teda tanečný Beh a metalové Múry. Otec je síce pomalší, ale je to skladba, vďaka ktorej nás spoznalo možno najviac ľudí, takže príde aj na ňu,“ povedal spevák legendárneho Korben Dallas Juraj Benetin.

Teší sa aj kapela Medial Banana, ktorej tiež poslucháči, ale aj kolegovia chýbajú.

„Relácia sa nám veľmi páčila, konečne sme vďaka nej po dlhšej dobe postretávali kolegov muzikantov, ktorých by sme za normálnych okolností stretli v backstageoch festivalov.  Ale situácia je taká, aká je, tak sme si aspoň spravili taký malý festival v RTVS. Zahráme skladby z nášho nového albumu Nedotknuteľní, konkrétne Život ide ďalej, Slnečné brýle a Môžem všetko,“ povedal basák kapely Medial Banana  Matej Krivánek.

Nebude chýbať ani krásna a talentovaná speváčka Veronika Strapková. Tá v týchto dňoch vydáva nový album a v relácii ponúkne premiéru.

„Zaspievam piesne, ktoré som vytvorila v minulosti, aby sme prešli aj to obdobie začiatkov, a aj takú, čo vznikla len teraz a je na novom albume. Tá vlastne bude mať premiéru práve v 3 pódiách. Je  to skladba Kým ťa mám, ktorú mi pomohli vytvoriť Zoli Sallai a Igor Timko z No Name. Potom to bude jeden pôvodne duet s Majkom Spiritom, ktorý ale zaspievam v akustickej podobe a v pôvodnej verzii, ktorú možno diváci ešte nepočuli, a pieseň Kam. Tú mi vybral režisér asi pre text. Všetky sú v slovenčine. A všetky mám rada,“ dodáva Veronika Strapková.

3 pódiá sú zaujímavé aj tým, že v nich vznikajú naozaj netradičné hudobné spojenia. Inak to nebude ani tento raz.

„Peter Bič v sebe objavil skrytého metalistu a zahral si s nami Múry. Keď mu to nevyjde s jeho projektom, mal by rozhodne zapustiť vlasy a zvážiť kariéru v tejto oblasti,“ uzavrel s úsmevom Juraj Benetin z Korben Dallas

Všetko podstatné o relácii 3 pódiá, ktorú moderuje Peter Bič, nájdete na Facebooku a Instagrame relácie. Celé epizódy si môžete kedykoľvek pozrieť v Archíve RTVS.

Zdroj: Marián Prevendarčík, RTVS
Foto: Dominika Kentošová