14 vypredaných koncertov po celom Slovensku, nadšení fanúšikovia a standing ovations! Také bolo PIANKO tour Petra Nagya, s ktorým sa predstavil od Bratislavy až po Humenné. Legendárny spevák a skladateľ zahral nestarnúce hity aj poetické balady v jedinečných intímnych aranžmánoch. Sprevádzal ho klavirista Pavol Bartovic a sláčikové kvarteto pod vedením Milana Adamca. Fanúšikovia si koncerty užili a s Petrom si zaspievali hity „Parfémy“, “Poďme sa zachrániť“ či „Aj tak sme stále frajeri“. Pre obrovský úspech pridáva Peter Nagy 13. decembra špeciálny vianočný koncert v Piešťanoch!

Legendárny spevák, skladateľ a textár Peter Nagy si na turné vyslúžil ovácie fanúšikov. Vo vypredaných sálach spievalo celé hľadisko a nadšení diváci Petra nechceli pustiť z pódia.

„Samozrejme ma to hreje pri srdci. Čo viac si môže muzikant želať? Splnili sa mi  očakávania. Piesne, ktoré mnohí vôbec nepoznali, dnes znova hrám na koncertoch. Piesne ktoré mi dali omnoho viac práce, než známe hity. Tie texty sú o tom, čo som si kedysi o svete myslel, a vo väčšine prípadov to platí dodnes,“ rekapituluje Peter Nagy.

Peter Nagy predviedol na turné majstrovské spevácke aj gitarové výkony. Spevák sa predstavil aj ako skvelý moderátor a rozprávač. Fanúšikovia ho prekvapili tým, že poznali piesne „Nad nami zomrel skladateľ“, „Milenci na snehu“ alebo „Bufet Viola“. A fanúšikov asi najviac prekvapili piesne, ktoré majú doma na nahrávkach a na turné akoby rozkvitli v novej podobe.

„V aranžmánoch so zvukom klasického klavíru a sláčikového kvarteta zrazu vynikne nielen melódia, ale aj význam textov. Pri spievaní v tomto koncertnom programe môžem pritlačiť na význam jednotlivých slov v texte. Videl som v publiku výrazy porozumenia aj slzy dojatia. A to vôbec nepreháňam. Spievam pre svoje publikum, pre ľudí, ktorí dozrievali so mnou. A to je viac ako bežné publikum. Fanúšikovia píšu krásne dojmy z koncertov na sociálnej sieti. Mám z toho radosť, takú naozajstnú umeleckú radosť…“ neskrýva nadšenie Peter Nagy.

Pre veľký úspech pridáva Peter Nagy špeciálny vianočný koncert v Piešťanoch. 13. decembra sa v Dome umenia predstaví spolu s klaviristom Pavlom Bartovicom a sláčikovým kvartetom.

„Milan Adamec ako šéf a prvý huslista kvarteta dal dokopy tím ôsmych sláčikárov, ktorí sú schopní navzájom sa alternovať v neprítomnosti. Títo umelci sú samozrejme veľmi vyťažení, čo je známka kvality. Hrajú v orchestri Slovenského Národného divadla, Slovenskej filharmónie, v Komornom orchestri Bohdana Warchala. Ešte nikdy som na pódiu nemal taký pocit zodpovednosti ako teraz. Ale zároveň zimomriavky z krásnej interpretácie Pala Bartovica. Je to veľmi dobrý klavirista s vlastným rukopisom. A takisto, keď sa ozval nádherný hlas sláčikov na pódiu, mal som čo robiť, aby som v tej chvíli nezabudol, že spievam vlastnú pieseň, chcel som iba počúvať. Pre mňa je to vysnívaný úlet. Pozitívna energia. Hrať s takými umelcami je pre mňa česť…“ vyznal sa Peter Nagy.

Slovenská legenda by chcela PIANKO predstaviť na budúci rok aj českým fanúšikom, prípadne zahrať v slovenských mestách, ktoré sa nestihli v tomto roku.

„Koncert PIANKO má v svojom logu horiacu sviečku. To nie je náhoda. Na pódiu počas predstavenia horia takisto sviečky. Ich tichý plameň symbolizuje pokoj a zastavenie sa v čase. Pierka holubov sú ďalší symbol ako túžba po slobode a lietaní. Rozdal som ich stovky na turné. Len tak, aby sme si spomenuli, že sloboda mysle je o splnení snov, o lietaní… A všetko je v našej hlave, a nie v tom, čo ti vnucujú iní. Pracoval som na tom projekte vyše roka. Som autorom aj jednoduchej klávesovej scény. Ale dokopy obrazovo aj zvukovo je to ucelené a má to zmysel, smerovanie. Celý program PIANKO je o túžbe spomaliť život. Je to o dobrej vôli, o rozhovore každého so sebou samým. Nežijeme totiž kvalitne, žijeme iba rýchlo…“ uzavrel Peter Nagy.

Nenechajte si ujsť špeciálny vianočný koncert PIANKO Petra Nagya 13. decembra 2017 v Piešťanoch, vstupenky si môžete kúpiť v sieti Ticketportal

Viac informácii nájdete na www.piankotour.sk a na facebook stránke

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory 
Foto: Daniel Lipár, Dominika Halická, Jaroslav Záhradník